Playlistyprzemek

10 najlepszych piosenek Chelsea Wolfe

Playlistyprzemek

10 najlepszych piosenek Chelsea Wolfe

To nie tylko królowa mroku.

OFFowej listy ciąg dalszy. Tym razem postanowiłam stworzyć zestaw najlepszych 10 utworów Chelsea Wolfe. To kalifornijska piosenkarka i autorka tekstów, która tworzy muzykę określaną jako drone-metal-art-folk. Zainspirowana rosyjskimi bardami i norweskim black-metalem nagrała w ciągu 4 lat 4 płyty Jej koncert na OFF Festivalu wybrzmi 2 sierpnia.

10. “Cousins Of The Antichrist”

Z debiutanckiej, trochę niedostrzeżonej płyty “The Grime And The Glow” (2010). Bardziej subtelnie aniżeli mrocznie, jednak już wtedy pokazała, jak wiele emocji tkwi w jej muzyce i głosie.

9.Movie Screen”

Utwór z “Apokalypsis”, jak większość z jej drugiej płyty, to festiwal mroku, oniryzmu oraz hipnotyzujących klimatów. A do tego sporo efektów dźwiękowych.

8. “Destruction Makes The World Burn Brighter”

Kompozycja nieco inna od pozostałych na “Pain is Beauty” i dlatego trzeba się jej przyjrzeć.

7. The Warden”

Wszystko jest na swoim miejscu: głos Chelsea i gotycka maniera, a w połączeniu z podkładem elektronicznym daje naprawdę fajny efekt.

6.Flatlands”

Kompozycja z “Unknown Rooms: Collection of Acoustic Song“. Stylistyka nieco odmienna, bo już bardziej akustyczna, ale jakże piękna i wciągająca. 

5.Mer”

Utwór oparty trochę jakby na trip-hopie, trochę na transie. Wydawać by się mogło, że ta kombinacja będzie się ze sobą gryźć, ale jest inaczej. Wszystko się ciekawie i sprawnie uzupełnia.

4. “House of Metal

Ostatnia płyta przyniosła delikatne zmiany w stylistyce panny Wolfe, aczkolwiek dowodzi to, że jest to artystka wszechstronna. Eksperymentuje, ale trzyma się ulubionych gatunków. Mimo, iż nadal jest ponuro i intrygująco, to całość rozjaśniają bogatsze aranżacje, których na “Pain is Beauty” jest zdecydowanie więcej.

3. “Demons”

Kawałek delikatnie inny od tych, które na “Apokalypsis” tworzą mroczną i spójną całość, bo i szybszy i jakby zakotwiczony w latach 80-tych. A to w połączeniu z funeralną manierą Chelsea jest niesamowicie wartkie i atrakcyjne dla fanów retro.

2. “Lone”

Naprawdę urocza, piękna i nietypowa ballada wieńcząca ostatni krążek.

1. “Feral Love”

“Winter is Coming”! Niepokój, przyczajony wokal, surrealizm. Stara, dobra Chelsea.

POSŁUCHAJ UTWORÓW NA PLAYLISTACH:

Ilona Nieroda