Anais Mitchell – “Coming Down”

Anais Mitchell – “Coming Down”

Pełna magii i piękna kompozycja na fortepian i gitarę akustyczną, o której większość z Was nigdy by nie usłyszało, gdyby nie ten wpis.

Bardzo prosty, ale ładny i zgrabny tekst, piękny akompaniament fortepianu, powoli wkraczająca gitara i szczery, czysty głos. Całość po pierwszym przesłuchaniu wydaje się tak oczywista, że aż dziwne, że nikt wcześniej nie wymyślił tej melodii. Pani Mitchell nie pierwszy raz pokazuje swój niezwykły talent do tworzenia ślicznych piosenek.

“Coming Down” pochodzi z szóstego wydawnictwa w dyskografii amerykańskiej songwriterki, o której zrobiło się głośniej za sprawą kolaboracji z Justinem Vernonem w 2010. Na albumie “Hadestown” lider Bon Iver wcielił się w rolę Orfeusza i zaśpiewał w kilku utworach. Folkowa opera oparta na greckim micie to jeden z najwybitniejszych koncept albumów XXI wieku. Nowa płyta “Young Man in America” nie opowiada już konkretnej historii, ale piosenki w niej zawarte pokazują wszystko to, co najlepsze we współczesnej muzyce folk. Świetne kompozycje, piękne brzmienie gitary i niezwykle emocjonalny głos Anais.

Polecam świetny cover “Coming Down” wykonany przez Bon Ivera dla australijskiego radia Tripple J (tutaj).

Przemek Karolczyk