#12 Twilite

#12 Twilite

W końcu wyszliśmy na ulice Warszawy! Spotkanie wyjątkowe – pierwsza trasa koncertowa po Polsce rezydującego do tej pory w Dublinie zespołu. Dzień po koncercie w Jadłodajni Filozoficznej Paweł i Rafał zagrali specjalnie dla nas.

Na muzykę Twilite składają się tylko dwa głosy i dwie gitary akustyczne. Z takim instrumentarium bardzo łatwo było nam pójść na spacer i po drodze nagrywać. Naszym pierwszym przystankiem był BUW, czyli Bibilioteka Uniwersytetu Warszawskiego. Wyjątkowy budynek na architektonicznej mapie stolicy widać w tle utworu “The Messenger”. Próba nagrania wideosesji odbyła się wewnątrz biblioteki, jednak zostaliśmy wyproszeni – panowie z ochrony nie byli zachwyceni dźwiękami zespołu w zatłoczonym korytarzu. Wyszliśmy na zewnątrz i schowaliśmy się pod fioletowym stelażem, obok którego przechodziło mnóstwo studentów. W ten sposób w klipie uchwyciliśmy kilka słuchających Twilite osób.

Twilite – “The Messenger”

Czas nas nie gonił, więc mogliśmy spokojnie szukać kolejnego miejsca, które dobrze komponowałoby się z akustycznym brzmieniem Twilite. Mimo padającego deszczu, zdecydowaliśmy się na nagranie w parku przy ul. Browarnej.

Twilite – “Faces”

Ostatni kawałek nagrywaliśmy w bramie przy ul. Oboźnej, naprzeciwko wejścia na kampus Uniwersytetu Warszawskiego. Tym razem zespół zagrał utwór, który nie znalazł się na ich debiucie z ubiegłego roku (“Bits & Pieces”) – cover My Bloody Valentine zatytułowany “Don’t Ask Why”. Piotr, który podczas tego nagrania operował kamerą zdecydował się na pokazanie tej części wideosesji w czerni i bieli.

Twilite – “Don’t Ask Why” (My Bloody Valentine cover)

Muzyka Twilite znakomicie nadaje się do akustycznej konwencji wideosesji – mieliśmy duże pole manewru. Nie miałem okazji widzieć chłopaków podczas koncertu, ale to, co pokazali podczas spotkania z nami było “mega” – jak skomentowała to przypadkowa osoba w nagraniu pierwszego utworu.

Wkrótce ukaże się wideowywiad z zespołem.

Przemek Karolczyk

* autorką zdjęcia wykorzystanego do promocji wideosesji jest Maja M. Miusow