Tame Impala – “Lucidity”

Tame Impala – “Lucidity”

Historia pewnego orła, który postanowił wystąpić w teledysku Australijczyków.

tame-impala-lu.jpg “Lucidity” to utwór pochodzący z debiutanckiego krążka Tame Impala “Innerspeaker”. To album bez słabych punktów, spójny, dojrzały, pełen świetnych melodii i ciekawych rockowych aranżacji. Kompozycje Australijczyków przynoszą na myśl brzmienia lat 60. i 70., a jednocześnie można śmiało stwierdzić, że ta czwórka młodych przyjaciół zdążyła już wypracować sobie własny, rozpoznawalny styl.

Reżyserem teledysku do “Lucidity” jest Robert Hales, który ma na swoim koncie klipy dla uznanych artystów, takich jak Gnarls Barkley, Nine Inch Nails, Jet, Scissor Sisters czy Stereophonics. Powstał on poprzez sfilmowanie obrazu z kamery umieszczonej w balonie, który wzbijał się w górę przez godzinę, osiągając wysokość 20-24  kilometrów nad ziemią, po czym pękł i kamera wyposażona w spadochron w ciągu kwadransa spadła na ziemię. Wszystko poszło zgodnie z planem, ale najciekawszy element klipu stanowi jego całkiem przypadkowe zakończenie. Kamera nie zdążyła jeszcze dobrze przywitać się z bezpiecznym lądem a już radośnie podbiegł do niej jakiś ciekawski orzeł, który uznał, że z nieba spadła mu przekąska w postaci rannego zwierzęcia.

Tame Impala byli w tym roku dość zapracowanym zespołem. Supportowali MGMT podczas ich koncertów w Ameryce, niedawno odbyli europejską trasę koncertową,  a do końca roku czeka ich jeszcze kilkanaście koncertów w Stanach Zjednoczonych. Na ich oficjalnej stronie można przeczytać, że gdy są w rodzinnym Perth, tak jak dawniej spotykają się by wspólnie pograć, najchętniej na dachu domu, w blasku australijskiego słońca. To dla nich czysta przyjemność, całkiem jak słuchanie muzyki Tame Impala.

Kamila Madajczyk