7 koncertów Please The Trees w Polsce

7 koncertów Please The Trees w Polsce

Czeska alternatywa przez okrągły tydzień!

W Czechach miłośnikom muzyki alternatywnej nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Na terenie Europy i USA są coraz bardziej rozpoznawalni. Please The Trees 16 maja rozpoczynają trzecią już trasę koncertową po polskich miastach. Za nimi dwie trasy po USA, gdzie nagrali również swoją trzecią płytę (premiera jesienią), a niedawno wychwalała ich sama Patti Smith. Muzycy dali setki koncertów na terenie Europy m.in. z takimi kapelami jak: Akron/Family, Tindersticks czy Wovenhand (ex-16 Horsepower). Teraz przybywają do Polski.

KRAKÓW
środa, 16 maja
– Żaczek (al. 3 Maja 5) – Juwenalia – Niepokorni – godz. 17 + Hatifnats, Bad Light District i inni

BEŁCHATÓW
czwartek, 17 maja
– Gościniec (Pl. Narutowicza 6) – godz. 20 + support: Peter J. Birch

ŁÓDŹ
piątek, 18 maja
- Widzewskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego (al. Piłsudskiego 135) – godz. 20.30  + support: Peter J. Birch

ZŁOTÓW
sobota, 19 maja
- Cafe Magazyn (ul. Wojska Polskiego 16A) – godz. 20  + support: Peter J. Birch

GDYNIA
niedziela, 20 maja
– Klub Desdemona (Abrahama 37) – godz. 20

POZNAŃ
poniedziałek, 21 maja
- Meskalina (Stary Rynek 6, Arsenał) – godz. 20

OSTRZESZÓW
wtorek, 22 maja
– Kawiarnia Baszta (ul. Zamkowa 6) – godz. 20

Wszyscy muzycy Please The Trees urodzili się w Czechach. Jednak kiedy wychodzą na scenę, widz zapomina, że pochodzą z Pragi i Taboru. Inspiracje artystów sięgają bowiem daleko poza rodzinny kraj: od twórczości Mogwai aż po muzykę Neila Younga. To właśnie Please The Trees reprezentowali Czechy na amerykańskim South By Southwest Festival 2010 i 2011, jednym z największych festiwali świata. Liderem i wokalistą kapeli jest Vaclav “SelFbrush” Havelka – songwriter dobrze znany polskiej publiczności. Był w naszym kraju na pięciu solowych trasach i dał ponad 40 koncertów.

W październiku 2010 zespół wydał w naszym kraju swój drugi album “Inlakesh”, który zebrał bardzo pochlebne recenzje w polskiej prasie, m.in:

- Skrzyżujcie Nicka Cave’a i jego Bad Seeds z Mogwai’em i będzie mieli względne pojęcie o co chodzi. Please The Trees to czeskie gwiazdy alternatywy, które tworzą muzykę na poziomie niedostępnym dla nadwiślańskich artystów. “Inlakesh” po prostu powala! - Andrzej Ciochoń, magazyn “Lounge”

- Z rozmachem, surowo, ale bez maksymalnie odkręconego przesteru. No i  z melodiami, za które wielu dałoby się pokroić. Czeski film? Nie, ale jest w tym wszystkim jakaś perwersyjna radość, która pozwala uwierzyć, że alt-country nie jest już tylko domeną Jankesów. - Maciek Stankiewicz, “Music News”

- Głos Vaclava “SelFbrusha” Havelki powoduje miękkość w kolanach. - portal “We Are From Poland”

Na kilku koncertach supportować ich będzie Peter J. Birch.

Więcej informacji o zespole na ich stronie.

źródło: materiały prasowe