przemek

ACK Electric Nights – mały festiwal, wielkie nadzieje

przemek

electricnights2010.jpg ACK Electric Nights – mały festiwal, wielkie nadzieje

Można marudzić, że krajowy line-up. Można się zastanawiać, czy to ma sens. Można psioczyć, że to Lublin, że Polska B, że się tu jeszcze nic nie udało. Można też przyjść i potańczyć.

Bo dzisiaj właśnie zaczyna się pierwsza edycja ACK Electric Nights. To pierwszy w Lublinie festiwal, który promuje się hasłem “Zostaniemy drugim Open’erem”. Mam nadzieję, że tak nie będzie, a festiwal wykształci swoją własną, niepowtarzalną formułę.

Co najciekawsze, niewielu rozmawia dziś o rozpoczynającej się pierwszej edycji. Wszyscy zastanawiają się, co przyniosą kolejne. Złośliwy powie: “Co się dziwić, w końcu nie ma o czym gadać”. Rzeczywiście, największymi “gwiazdami” pierwszej edycji są The Car is On Fire i Cool Kids of Death. Jednak patrząc na to inaczej można dostrzec dużo nadziei w lubelskiej publiczności, która od lat dostaje festiwale na najwyższym poziomie (wspomnieć doskonałe, rywalizujące z Sacrum Profanum Kody).  Jednak nigdy nie zahaczają nawet o ambitną alternatywę.

A więc przed nami coś w rodzaju “wiecu poparcia” dla niezalu w Lublinie. Przewodnim hasłem będzie: “Za rok na bogato”. Bo nikt nie chce chyba, by ten festiwal skończył jak Rafineria.

ACK Electric Nights Alternative Stage, Lublin, Akademickie Centrum Kultury, 8-9 października. Ceny biletów: 40-60 złotych.