Aktualnościprzemek

Akcja fanów na koncercie Coldplay na Heineken Opener Festival 2011

Aktualnościprzemek

Akcja fanów na koncercie Coldplay na Heineken Opener Festival 2011

Wydarzenie organizowane z okazji pierwszego występu grupy w Polsce.

Grupa fanów Coldplay postanowiła przygotować akcję powitalną, która zostanie przeprowadzona na koncercie. Za porozumieniem obu for zespołu, przy porozumieniu kilkudziesięciu osób i podsumowaniu wszystkich pomysłów został wybrany jeden, który według organizatorów akcji będzie najprostszy w realizacji i na który pozwolą bardzo rygorystyczne przepisy dotyczące bezpieczeństwa na terenie festiwalu.

Ten pomysł to świecenie latarkami lub telefonami na utworach “Yellow” (jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów i przy którym ze sceny towarzyszy żółte oświetlenie i balony) oraz “Fix You” (w którego pierwszej części oświetlenie jest całkowicie wyłączone, a Chris Martin czasami sam prosi ze sceny o wyjęcie telefonów). W ten sposób fani postarają się zaskoczyć lidera i pokazać, że umieją sami zorganizować “Morze Światła”, jak to niektórzy nazywają.

O akcji tej wspomniała już Agnieszka Szydłowska w swoim Programie Alternatywnym, który jest emitowany na antenie Radiowej Trójki oraz kilka większych portali muzycznych.

O wydarzeniu na portalach społecznościowych:

- http://nk.pl/profile/35557058
- https://www.facebook.com/group.php?gid=137443909628381
- https://www.facebook.com/event.php?eid=119393588131491

źródło: materiały organizatora