Aktualnościprzemek

Alcest i Mono dwa razy w Polsce!

Aktualnościprzemek

Alcest i Mono dwa razy w Polsce!

Uczta dla uszu w listopadzie.

Wspaniała informacja dla fanów przestrzennego grania! Francuska formacja Alcest łączy siły z japońskimi tuzami post-rocka współczesnej muzyki klasycznej – Mono na wspólnej europejskiej trasie! Jesienią grupy zawitają do gdańskiego B90 i wrocławskiego klubu Firlej. Obie grupy nagrywają w tym momencie swoje nowe albumy, więc na trasie możemy spodziewać się wielu nowości.

Alcest - mówi się o nich jako prekursorach blackgaze’u, choć na ostatnim albumie z 2014 roku, “Shelter”, odeszli od swoich metalowych korzeni na rzecz bardziej stonowanego, dream-popowego brzmienia. O nowej płycie na razie nie wiadomo nic, choć raczej nie spodziewamy się powrotu do “Les voyages de l’ame” z 2012 roku. A bardzo byśmy chcieli.

Mono – funkcjonują na rynku muzycznym już od 1999 roku. Z klasycznego, brutalnego brzmienia post-rockowych crescendo, Japończycy przeszli gigantyczną ewolucję do coraz śmielszych płyt pełnych orkiestracji i nawiązań do muzyki klasycznej. Punkt zwrotny to podwójny album “The Last Dawn” i “Rays of Darkness”, na którym utwory stanowiły swoje przeciwieństwa. Jeden operował tematami takimi jak miłość, radość czy nadzieja, drugi – ich brak. Warto też wspomnieć o tym, że “Rays of Darkness” to pierwszy album Mono od 15 lat, w którym nie pojawiły się elementy smyczkowe. Nad najnowszą płytą grupy czuwał Steve Albini – można więc wierzyć, że nowa płyta nie będzie należeć do tych najlżejszych.

Alcest / Mono
28.11. – B90, Gdańsk
29.11. – Firlej, Wrocław
bilety: 75 zł (przedsprzedaż)/85 zł (w dniu koncertu)

Sprzedaż biletów rusza 18 kwietnia (poniedziałek).

Kuba Serafin