Animal Collective – “Water Curses”

animal_collective-water-curses.jpg Animal Collective – “Water Curses”

Najnowszą EPkę Animal Collective – można okreśilić jednym słowem – kolaż. Zobaczcie tylko teledysk (poniżej) i zrozumiecie istotę tego albumu… “Water Curses” składa się z B-sides “Strawberry Session” – piosenek, które nie zostały umieszczone na płycie. Wyjątkiem jest “Sea Eyeing”, którą nagrali specjalnie z okazji tej EPki.

Tytułowa piosenka jest zdecydowanie najlepsza, nawet nie wiem jak miałbym ją opisać. Taneczny rock, gdzie wszystko wydaje się dokładnie skomponowane, nic nie jest przypadkowe. “Water Curses” naprawdę uderza, psychodelicznie i radośnie tak jak Animal Collective potrafi. “Street Flash” jest bardziej epickie,  powoli płynie zlepek melodii na brazylijską modłę. Bardzo nostalgiczny utwór przerywany zwierzęcymi krzykami, “Oh, I like a walk!” śpiewają. Tutaj też niczego nie brakuje. “Cobwebs” jest jeszcze bardziej spokojny, a “Seal Eyeing” – senna ballada, może kołysanka – wszystko kończy.

Dlaczego tak krótko i dlaczego w strzępkach?  Przecież wszyscy wasi wielbiciele poczekaliby na waszą płytę, która ma wyjść w przyszłym roku… A w tej chwili czuję lekki niedosyt, mimo że każdy utwór trzyma poziom, który Zwierzęcy Kolektyw wyznaczył jakiś czas temu są to tylko odpadki z poprzedniej sesji nagraniowej…

“Water Curses”

Filip Lech