▶ Archive – “End of Our Days”

Archive – “End of Our Days”

Doskonale wyważone emocje.

W styczniu tego roku zespół Archive wydał swoją dziesiątą płytę długogrającą – “Restriction”. Znalazło się na niej 13 utworów, w tym także melancholijny kawałek “End of Our Days”, który jest chwilą wytchnienia od innych, mocniejszych punktów z albumu. Ten trip-hopowy utwór nawiązuje delikatnie do płyty sprzed 6 lat – “Controlling Crowds” (recenzja). Holly Martin dała w nim upust swoim emocjom i pokazała, że jest naprawdę wyborną wokalistką.

Cały album “Restriction” jest bardzo typowy dla Archive – muzycy skaczą po różnych nastrojach i stylistykach, pokazuje swoje najmocniejsze strony, penetrując delikatnie nowe światy. Jakie jest najlepsze słowo opisujące ten krążek? Elegancki. Po wspólnie spędzonych ponad 20 latach przymiotnik ten nie może dziwić.

Z najnowszym wydawnictwem grupy być może zapoznacie się na ich nadchodzącym koncercie w Polsce. Występy Archive słyną z tego, że są bardzo nastrojowe, ale i też niesamowicie potężne. Dawka wyważonej energii, którą zespół serwuje na każdym swoim koncercie nie może równać się z niczym innym, o czym mogą świadczyć też ostatnie setlisty: zaczynamy od ekspresyjnego “Feel It”, następnie przechodzimy do mocnego “Fuck U”. Na setliście na pewno nie zabraknie też najważniejszych kawałków, np. “Lights” czy też “Bullets“. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o zespole, zapraszamy do lektury naszego wywiadu z Archive.

Z okazji obchodów 150-lecia istnienia miasta, Katowice zapraszają na darmowy koncert zespołu, który odbędzie się 11 września w Muzeum Śląskim. Przeczytaj o koncertach na katowickich urodzinach na naszym portalu oraz na stronie miasta Katowice, aby dowiedzieć się więcej szczegółów.

Ewelina Malinowska