Relacjeprzemek

Arms and Sleepers w poznańskim Blue Note

Relacjeprzemek

Arms and Sleepers w poznańskim Blue Note

Spora dawka klimatycznego post-rocka prosto z Ameryki.

W związku z tym, że Poznań stoi rozkopany wzdłuż i wszerz, nie dane było mi dotrzeć na koncert punktualnie. Zespół Bloom, bardzo rozsądnie, postanowił nie czekać na moją obecność, która oczywiście wśród sporej frekwencji i tak nie byłaby odnotowana. Zagrał prawdopodobnie punktualnie i zeszli ze sceny zanim zdążyłem odwiesić kurtkę w szatni.

Arms and Sleepers, jak na mistrzów klimatu, potrzebowali całkiem sporo czasu, aby stworzyć magiczną atmosferę, z której słyną.

Pierwotnie zespół tworzył duet. Od pewnego czasu grali jako trio. Na zimową trasę, obejmującą poznański Blue Note, zabrali ze sobą dodatkowo perkusistę. Dzięki tej jednej osobie więcej na scenie, muzyka, którą grają nabrała niesamowitej dynamiczności – tracąc po drodze tak cenny klimat. Kiedy na samym początku rozbrzmiewały utwory “The Cather Elsewhere”, “Lausanne” czy “Murder” miałem wrażenie, że na scenie gra 65dayofstatic. W ciągu trwania występu muzykom budowanie nastroju wychodziło coraz lepiej. Dochodząc do końca tego, prawie dwugodzinnego, koncertu skutecznie odpłynąłem kołysząc się w rytm muzyki, a zrobiłem to na tyle skutecznie, że nawet nie zauważyłem, kiedy zespół zszedł ze sceny!

Na szczęście publika nie pozwoliła muzykom tak szybko się pożegnać, wywołując ich jeszcze na dwa bisy. Podczas tego ostatecznego Arms and Sleepers zagrali nową, jeszcze nie nazwaną, kompozycję. Jak to sami powiedzieli “nieistniejący kawałek”. Cały koncert był swoistym przekrojem twórczości zespołu, który mógł zadowolić nawet najbardziej sceptycznie nastawionych fanów.

No, może mogli zagrać dodatkowo jeszcze parę utworów z “Matador”…

Uwolnij Muzykę! było patronem medialnym wydarzenia.

Tomek Milewski