Relacjeprzemek

Audioriver 2012 – fotorelacja z dnia drugiego

Relacjeprzemek

Audioriver 2012 – fotorelacja z dnia drugiego
Płock/28.07.2012

Surwiwalu ciąg dalszy.

Drugi dzień festiwalu okazał się nie mniej męczący od pierwszego. Lejący się w ciągu dnia żar z nieba zmuszał do szukania schronienia w chłodniejszych miejscach i dopiero wieczorem można było odetchnąć.Na miejsce festiwalu udało mi się dotrzeć dość późno, w momencie największego chyba parcia na barierki, trochę więc potrwało zanim przedostałam się przez tłum czekający na wejście.

Większość czasu spędziłam pod sceną główną na koncertach Shapeshifter i Enter Shikari. Wcześniej zajrzałam na moment wykonać parę zdjęć na secie SebastiANa, jednak chcąc zdążyć sfotografować headlinerów drugiego dnia, musiałam szybko uciekać spod Hybird Tentu.

Grupa Shapeshifter stanęła na wysokości zadania i zaserwowała potężną dawkę drum’n'bassu, co zrekompensowało mi w pewnym stopniu występ SebastiANa, który omniął mnie już po raz drugi (wcześniej planowałam zobaczyć go na zeszłorocznym Selectorze, w ostatniej chwili jednak odwołano jego koncert). W myśl zasady “do trzech razy sztuka” liczę, że w końcu nadarzy się ku temu sposobna okazja.

Nie udało mi się także uczestniczyć w secie Kavinsky’ego, gdyż był on zaplanowany w tym samym czasie co koncert Enter Shikari. To co się działo na main stageu nie sposób nawet opisać. Wokalista Rou Reynolds miotał się po całej scenie, a wtórowali mu dwaj gitarzyści. Przypuszczam, że gdyby perkusista mógł opuścić swoje stanowisko, również dołączyłby do wspinania się po rusztowaniu czy skakania z klikumetrowych głośników. Szkoda tylko, że pod sceną nie było tłumów, a większość festiwalowiczów wybrało wygodną opcję obserwowania tego show z trawnika na wale.

Po koncercie Enter Shikari zahaczyłam jeszcze na moment o Circus Tent, na którym grał akurat set Carl Craig. Nie zabawiłam tam jednak długo, ponieważ znużenie dało o sobie znać. Mimo że drugi dzień festiwalu zakończyłam wcześniej niż planowałam, wrażenia z koncertów na scenie głównej w zupełności mi wystarczyły.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z drugiego dnia festiwalu:

txt + foto: Anna Lenarcik