Aktualnościprzemek

Audycje Radia Bez Kitu na życzenie

Aktualnościprzemek

Audycje Radia Bez Kitu na życzenie

Od połowy września Radio Bez Kitu udostępnia swoje audycje do odsłuchania na życzenie. Dostępne są w formie cloudcastów (następcy podcastów), których można słuchać przez przeglądarkę internetową i iPhony.

YouTube, Last.fm, Spotify, MySpace, MOG i inne serwisy muzyczne coraz bardziej przyzwyczają internautów do tego, że mogą słuchać tego, czego pragną w dowolnym momencie. Jednak nie zawsze w wielkim internetowym chaosie udaje im się odnaleźć dźwięki, które grają w ich duszy. Co prawda pomagają im w tym komputerowe bazy danych sprzężone z algorytmami rekomendującymi utwory najliższe ich gustom, lecz pewnie nie szybko zastąpią one człowieka. Bo muzykę nie tak łatwo opisać kilkoma zmiennymi. Dlatego nadal nieprzeceniona jest wartość radiowych prezenterów, którzy tradycyjnie prezentują płyty, które uważają za wartościowe i starają się nimi zarazić swoich słuchaczy.

W dobie mediów on demand nie zawsze można wymagać od słuchaczy, aby włączyli radio w czasie wybranym przez nadawcę. Dlatego też Radio Bez Kitu zdecydowało się na publikację audycji również w formie na życzenie, równolegle z emisją na żywo.

Chmura online

Audycje Radia Bez Kitu udostępniane są w formie cloudcastów w serwisie Mixcloud.com. Clodcastów słucha się bezpośrednio z “chmury”, czyli serwera, który umożliwia do nich dostęp bez jakiegokolwiek oczekiwania. Można robić to przez player znajdujący się na stronie radia (www.bezkitu.com), bezpośrednio w serwisie Mixcloud (www.mixcloud.com/bezkitu), przez specjalną aplikację na iPhony (www.mixcloud.com/iphone), a niebawem także w innych serwisach muzycznych. Dodatkowo słuchacze mogą subskrybować audycje przez czytniki rss lub e-mail.

Sprawdź:

Radio Bez Kitu to altenatywne radio nadające w internecie od 2002 roku. W programie stacji znajdują się audycje autorskie, reportaże, relacje i bezpośrednie transmisje z wydarzeń kulturalnych. Radio promuje niezależne środowisko artystyczne i dobrą muzykę.

źródło: Radio Bez Kitu