Aktualnościprzemek

B-Festival – jednodniowe muzyczne święto

Aktualnościprzemek

B-Festival – jednodniowe muzyczne święto

Kilkanaście polskich wykonawców z różnych rejonów muzycznych.

W Brzeszczach, pod Oświęcimiem, od ośmiu lat organizowany jest mały muzyczny festiwal. Wcześniej funkcjonował jako Rock Reggae Festival, lecz w tym roku przemianowany został na B-Festival.

W najbliższa sobotę, 24 sierpnia, na trzech scenach (Dużej, Alternatywnej i Punkowej) zagra siedemnastu wykonawców – tych szeroko znanych, jak chociażby Luxtorpeda czy Strachy Na Lachy, a także zespoły, które dopiero stoją na początku swej drogi muzycznej. Ważnym punktem w line-upie jest koncert Tomka Makowieckiego. Artysta już na jesień ma wydać swój kolejny długogrający album, na którym odchodzi od wcześniejszego stylu i zanurza się w rejony psychodelii. Zespół Negatyw także jest w “przededniu” wydania nowego albumu, a B-Festival to świetna okazja, aby uchylić rąbka tajemnicy i zagrać kilka świeżych kompozycji.

Zagrają: Luxtorpeda, Strachy na Lachy, Negatyw, Farben Lehre, Vavamuffin, Tomek Makowiecki, The Cuts, Substytut, Besides, Bulbulators, Eye For An Eye, Krzywa Alternatywa, Adro, ADHD Syndrom, Or Not To Be, Buster Bidon, Against All Odds.

B-Festival
Brzeszcze
k.Oświecimia, Stadion KS Górnik
24.08
(sobota)

Bilety dostępne na Ticketpro w cenie 33 zł (przedsprzedaż) / 38 zł (w dniu imprezy).

Szczegółowy line-up dostępny pod adresem http://www.bfestival.pl/

Katarzyna Matuszyńska