Aktualnościprzemek

Bądź co bądź, Hanza

Aktualnościprzemek

Bądź co bądź, Hanza

Debiutancki album młodej rockowej grupy.

Grają rocka i wierzą w dobrą energię na scenie. Warszawski zespół Hanza zaprezentował debiutancki krążek, zatytułowany “Bądź co bądź, pochopne wnioski”. Płyta ukazała się 11 września nakładem wytwórni Fotografika. Krążek promują single “(You Shot the) Girl!” (pisaliśmy o nim tutaj), oraz “Ten sam”, do którego właśnie powstaje teledysk.

Wokalistę zespołu Hanza, Piotrka Niesłuchowskiego, możecie kojarzyć z występów w pierwszej edycji programu The Voice of Poland, gdzie dotarł aż do finału. Wraz z Tomkiem Domoradzkim, Marcinem Kicińskim i Bartkiem Rogulą stworzył rockowy band, który od 2012 stopniowo zaraża energią coraz większą liczbę słuchaczy. W międzyczasie chłopaki zdobyli kilka nagród, w tym w 2014 roku trzecie miejsce w Polsce i pierwsze na Mazowszu w ogólnoświatowym festiwalu Emergenza dla kapel bez kontaktu. W maju bieżącego roku zagrali jako Gość Specjalny na scenie legendarnego klubu SO36 w Berlinie, gdzie spotkali się z bardzo entuzjastyczną reakcją zarówno publiczności, jak i innych zespołów.

O uczucia, jakie towarzyszą artyście podczas wydania płyty, zapytaliśmy Piotrka Niesłuchowskiego, wokalistę Hanzy: O wydaniu płyty chyba każdy z nas marzył jak tylko zaczęła się cała przygoda z muzyką, czyli na długo przed powstaniem Hanzy. Jak tylko założyliśmy ten zespół, celem było właśnie granie jak największej ilości koncertów, a w dalszej perspektywie również wydanie płyty. Trzeba też pamiętać, że to jest tylko mały sukces, pierwszy krok. Wydanie płyty to jedno, ale pociągnięcie tego dalej jest strasznie trudne. Trzymając płytę w ręku nie pomyślałem sobie “nareszcie”, tylko raczej “oho, zaczyna się…”

Zespół wyruszył w trasę promującą album. W ramach “Bądź co bądź, trasa” Hanza odwiedziła już Koszalin i Kołobrzeg. 2 października zespół wystąpi w warszawskiej Piwnicy pod Harendą. Terminy i miejsca kolejnych koncertów przedstawiają się następująco:

8.10 – Poznań – Alligator
9.10 – Wrocław – Sanatorium Kultury
17.10 - Szczecin – Free Blues Club
23.10 - Łódź – Łódzki Dom Kultury

Czego możemy spodziewać się po jesiennej trasie koncertowej zespołu Hanza? Przede wszystkim sporo energii – jak zawsze. Na koncertach nie odpuszczamy, mimo że nie gramy muzyki ekstremalnej czy jakiejś przeenergetyzowanej. Ale dajemy z siebie wszystko, czasem nawet więcej, co potem zdarza się odchorować. Długo pracowaliśmy nad koncertowym brzmieniem i pomimo faktu, że mamy w składzie tylko jedną gitarę, dbamy bardzo o to, żeby w naszej muzyce była bardzo spójna i solidna tekstura. Z roku na rok zauważamy, że brzmimy coraz lepiej, więc na tej trasie pod tym względem będzie jeszcze lepiej niż do tej pory. Plan jest taki, żeby zagrać jak najwięcej koncertów dla jak największej ilości ludzi. Wszelkie festiwale czy juwenalia byłyby dla nas idealne, bo to właśnie na koncertach ludzie najczęściej się do nas przekonują. Nie wspominając już o zasięgu takich imprez. - opowiada Piotrek.

Angelika Plich