Aktualnościprzemek

“Balanga” Bachledy – pierwszy klip produkcji Uwolnij Muzykę!

Aktualnościprzemek

“Balanga” Bachledy – pierwszy klip produkcji Uwolnij Muzykę!

Teledysk promujący nadchodzący album Andrzeja Bachledy został stworzony przez naszą ekipę filmową. To pierwsza nasza produkcja tego typu.

Utwór “Balanga” zapowiada trzeci album Andrzeja Bachledy o tym samym tytule. Wydawnictwo będzie miało swoją premierę 9 kwietnia. Klip do pierwszego singla został wyprodukowany przez ekipę filmową Uwolnij Muzykę! (odpowiedzialną m.in. za tworzenie wideosesji) na zlecenie EMI Music Poland. Jest to pierwszy oficjalny teledysk, który mieliśmy przyjemność tworzyć. Efekty naszej pracy możecie obejrzeć poniżej.

Andrzej Bachleda przez 20 lat trenował i brał udział w zawodach narciarskich, ale kilka ostatnich lat poświęcił muzyce. Koncertuje głównie w Szwajcarii i Francji, ale z “Balangą” zamierza pokazać się na żywo również polskiej publiczności. Na płycie znajdziemy piosenki po francusku i po polsku, w których główną rolę odgrywają gitara, banjo i skrzypce. W notce od wydawcy znajdziemy informacje, że na albumie Bachledy usłyszymy “tygiel góralsko-bałkańsko-romańsko-django-hindusko-flamencko dźwięków i cytatów okraszone francuskimi klimatami i bardzo refleksyjnymi tekstami wprawnego obserwatora życia”. Czy tak faktycznie będzie jeszcze nie wiemy, ale jesteśmy pewni, że talentu Andrzejowi nie brakuje i jego muzyka zasługuje na uwagę.

Lista utworów na “Balandze”:

1. Dom
2. Balanga
3. Underground
4. Itinéraire bis
5. Le Marc
6. Les Rues
7. Zbójecki Bop
8. Un Vieux Chien
9. Każdy koniec początkiem jest
10. On Traine
11. Cesta

Przemek Karolczyk