Relacjeprzemek

Basia Bulat w Cafe Kulturalnej

Relacjeprzemek

Basia Bulat w Cafe Kulturalnej

basia_bulat_small2.jpg Ten wieczór był gratką dla miłośników akustycznego, ale nie smęcącego grania.

Przed Basią wystąpili Paula i Karol – polsko-kanadyjska para. Paula grała na skrzypcach, Karol na gitarze, oboje śpiewali urokliwe piosenki. Od pierwszych dźwięków było słychać, jak wielką radość sprawia im granie. Byli naładowani pozytywną energią i chcieli ją wszystkim przekazać, co udawało się całkiem dobrze. Chyba znalazłem swoich “debiutowych” faworytów, jeśli chodzi o przyszły rok w rodzimej muzyce. Szkoda, że ich występ zakończony “Goodnight Warsaw” trwał tak krótko.

Basia zaczęła swój koncert od nowej piosenki, którą wykonała a capella. Ma dziewczyna naprawdę mocny głos, zupełnie niepasujący do jej dość niewielkiej postury. Potem dołączył do niej zespół w składzie: Bobby Bulat (brat) na perkusji i przyjaciółka o imieniu Allison, której nazwiska nie zapamiętałem na skrzypcach. Basia zaś chwytała na przemian za gitarę i cytrę, którą, jak się okazało w trakcie koncertu, pożyczyła jej Reni Jusis. Między piosenkami Basia zagadywała publiczność trochę po angielsku, trochę po polsku.

Występ Basi był przepełniony energią, która zmuszała do tańca. I rzeczywiście, kilka pierwszych rzędów radośnie pląsało w rytm muzyki. “Before I Knew” Basia zagrała w stu procentach akustycznie, nawet bez mikrofonu, tylko na ukulele i wokalną pomocą Allison. Bardzo ucieszyłem z obecności na set liście “Snakes & Ladders”, mojej ulubionej piosenki Basi, choć brak fortepianu był dość dotkliwy. Na bisach Basia zaserwowała największą niespodziankę wieczoru: piosenkę po polsku.

Czekałem na ten koncert ponad rok. Warto było.

Michał Wieczorek