Aktualnościprzemek

Black Glass z kolejnym klipem

Aktualnościprzemek

Black Glass z kolejnym klipem.

Trip-hop animowany.

W dniu dzisiejszym światło dzienne ujrzał najnowszy obraz do “Lost Tape no. 5″, utworu pochodzącego z “Holy Rain” – najnowszej, podwójnej płyty zespołu. Jest to już czwarty teledysk promujący to wydawnictwo jednakże po raz pierwszy obraz w całości został przygotowany jako animacja.

Mirrorman: Najnowszy klip pilotuje serię krótkich form animacyjnych przygotowanych wyłącznie z myślą o “Lost Tapes”, interludiach które znalazły się na obu krążkach “Holy Rain”. “Lost Tapes” dopowiadają historię, która jest prowadzona przez pełnometrażowe utwory jednakże ich rola w kontekście całej płyty jest znacząca, stąd ich spora ilość na tym wydawnictwie. Długo zastanawiałem się jak zobrazować to, co te krótkie utwory mają do przekazania i doszedłem do wniosku, iż jedynym sensownym rozwiązaniem będzie zastosowanie technik animacyjnych, które w zasadzie nie znają żadnych ograniczeń. Po obejrzeniu pierwszej części podjąłem decyzję, iż wszystkie obrazy do “Lost Tapes” będą animowane co pozwoli utrzymać spójność opowiadanej historii.

Za całościowe przygotowanie klipów odpowiada Piotr Topczyłko (www.puzonart.com.pl), który ma na swoim koncie produkcję animowanych klipów dla czołowych artystów sceny hip-hop m.in. Fokusa z legendarnej Paktofoniki. Scenariusz, autorstwa Mirrormana, lidera Black Glass został rozpisany na 5 części, do których animacje powstają na bieżąco.

Decyzja o publikacji “Lost Tapes” jako klipów zapadła już na etapie nagrań studyjnych albumu. Sposób w jaki Piotr obrazuje historię, którą mu przekazałem uzmysłowił mi, iż mogę pokazać sceny, których z wielu przyczyn, głównie technicznych, nie da się pokazać w tradycyjnym videoklipie. Wierzę, że te krótkie formy rozjaśnią odrobinę ideę projektu jakim jest Black Glass. Ważne by uważnie oglądać każdą część, ponieważ kolejna wynika bezpośrednio z poprzedniej. To początek serii - powiedział Mirrorman.

Obecne działania nie oznaczają jednak, iż Black Glass rezygnuje z dotychczasowych koncepcji klipów. Decyzją Mirrormana pełnometrażowe utwory będą dalej promowane klasycznym video. Kolejny singiel z “Holy Rain” – “Tearing Life” ma mieć swoją premierę video na początku 2012 roku.

info: materiały prasowe