Relacjeprzemek

Blood Red Shoes w Warszawie

Relacjeprzemek

Blood Red Shoes w Warszawie
Warszawa/08.04.2014

Dwuosobowy hałas.

Poprzedni koncert Blood Red Shoes w Warszawie nie dość, że miał miejsce cztery lata temu, to jeszcze odbył się w nietypowych okolicznościach. Luara-Mary Carter i Steven Ansell zagrali w 1500 m2 na imprezie jednej z marek odzieżowych. Dość krotko i jednak dla przypadkowej publiczności. Tym razem miało być zupełnie inaczej.

Duet z Brighton przyjechał bogatszy o dwie płyty. Zaczęli od “Welcome Home”, instrumentalnej miniatury, która rozpoczyna również ich najnowszy album, wydany kilka tygodni temu “Blood Red Shoes”. Potem sięgali w miarę równych proporcjach do wszystkich swoich pozycji, przez co koncert bardziej niż promujący najnowsze wydawnictwo wyglądał na swoisty best of. Były i dawno niegrane single, jak “It’s Getting Boring by the Sea” z debiutu. Ucieszyło mnie bardzo “Cold” z trzeciej płyty i “Light it Up”. Skończyli szybko, po niecałej godzinie, zagrali “Je me perds” i zeszli ze sceny. Bez żadnych bisów, co było rozczarowujące, bo zabrakło chociażby “Colours Fade”, na które bardzo czekałem. Potem dowiedziałem się, że zagrali je dzień wcześniej w Poznaniu, a że lubią mieszać w setlistach, to w stolicy jej zabrakło.

Niemniej był to bardzo dobry koncert. Pełen energii, spontaniczności i dobrych piosenek. Niezbyt licznie zgromadzona publiczność żywiołowo reagowała na każdą piosenkę, co udzieliło się również zespołowi. Laura-Mary kilkakrotnie schodziła z niskiej sceny Hydrozagadki do pogującej publiczności. Raz nawet została wyniesiona na falę. Steven, siedzący za perkusją nie miał takich możliwości interakcji. Szkoda też trochę, że nie zamienili się instrumentami, jak to robią w przypadku kilku bisajdów.

Po takim przyjęciu liczę, że Brytyjczycy wrócą do Polski wcześniej niż za cztery lata.

Michał Wieczorek