Relacjeprzemek

Burza przeszła bokiem

Relacjeprzemek

Burza przeszła bokiem
Wrocław/24.01.2012

Bloodgroup w klubie Puzzle.

Odzyskałam wiarę w ludzi. Skoro na tak dobrym koncercie Hundreds pojawiło się kilkanaście osób, na Bloodgroup tez powinno pojawić się niewiele więcej. Na szczęście klub Puzzle przywitał mnie tłumem i gwarem. Nad tłumem natomiast unosił się dym, niosący ze sobą odgłosy nadchodzącej burzy. Burza wstąpiła na scenę niewiele po 21, niepostrzeżenie i bez wcześniejszej zapowiedzi.

Przybrała oblicze czwórki młodych, lekko ekscentrycznych młodych ludzi, którzy w rodzinnej Islandii już zdążyli zaskarbić sobie słuchaczy. Ich obie płyty, doczekały się wysokich notowań na listach podsumowań, teraz Islandczyczy wyruszyli na podbój świata.   Aktualnie podbijają Polskę.

Utwory – co zapowiadały już informacje prasowe – na żywo zyskują niepowtarzalny, o wiele większy czar. Nie tylko pod względem mistyczności i tajemniczości nastroju, ale i pod względem ciężkości bitu, który niósł się niskim basem po całym klubie. Wszystkie poszczególne dźwięki, które mogły umknąć podczas słuchania płyty, wyostrzały się na żywo, za to obraz jak gdyby cały czas tonął we mgle. Stroboskopowe światła, lasery, kolorowe podświetlenie, przy każdej piosence tworzyło aurę nieprzyjaznej tajemniczości.

Podczas gdy wokalistka Sunna Pórisdóttir wraz z klawiszowcem, o ukrytym za syntezatorami członku zespołu nie wspomnę, przyjęli początkowo pozę zimnych i zdystansowanych, Janus Rasmusen, oprócz śpiewu i klawiszy, wziął na siebie zadanie rozruszania publiczności.

Wydawać by się mogło, ze pomimo najszczerszych chęci z obu stron sceny, coś jednak nie zaskoczyło. Mimo całej genialnej oprawy świetlnej, zabawy kolorami, mrokiem i błyskiem, mimo laserów i dymu, czegoś mi w tym występie zabrakło. Wszystko brzmiało idealnie dobrze, wokalistka czarowała swoim delikatnym głosem i złowrogim spojrzeniem, jednak występ nie porwał. Zgromadzony w Puzzlach tłum co prawda przyjął energetyczną iskrę, ale żeby się ona rozprzestrzeniła, musiało dojść do bisów, fakt, dwukrotnych. Mimo wszystko, we wszechogarniający ogień się ona nie przemieniła.

Maria Grudowska