Aktualnościprzemek

“Daleko Od Szosy”, czyli Gorzów i Mazowsze w piosenkowym uścisku

Aktualnościprzemek

dosz-sama-okladka.jpg “Daleko Od Szosy”, czyli Gorzów i Mazowsze w piosenkowym uścisku

Najlepsze nieznane hity alternatywy polskojęzycznej na jednej płycie!

7 kwietnia koncertową premierę będzie miała składanka zatytułowana “Daleko Od Szosy”. Znalazły się na niej niepublikowane nagrania takich reprezentantów sceny alternatywnej jak Kawałek Kulki, Ballady i Romanse, Muzyka Końca Lata, Przepraszam, Płyny, Maki i Chłopaki czy gorzowskie Anteny.

Główną przyczyną powstania tej płyty była chęć uratowania wielu fajnych piosenek, które z różnych względów nie mieściły się na oficjalnych wydawnictwach wyżej wymienionych grup – mówi pomysłodawca projektu i lider MKL, Bartosz Chmielewski. Na płytę weszło 15 utworów wybranych spośród blisko 30 kompozycji. Podstawowym kryterium było ułożenie spójnego albumu, którego słucha się od początku do końca, a nie na wyrywki, co jest przypadłością większości tego typu wydawnictw. Tym, co spaja tę różnorodną muzycznie płytę są bezpretensjonalne, pisane w większości z osobistej perspektywy teksty poruszające tak ważne tematy jak miłość do czterech akordów, miłość do taty – bohatera, czy miłość do serialu Czterej Pancerni.

Płytę będzie można dostać 7 kwietnia na koncercie w warszawskiej Hydrozgadce (zagrają na nim mazowieccy reprezentanci kompilacji) oraz wraz z kwietniowym numerem magazynu Lampa.

Koncertowa premiera “Daleko Od Szosy”

7 kwietnia: Hydrozagadka (Warszawa)
godz. 20:30
bilety 15zł ( w cenie płyta jako bilet)
kolejność: Ballady i Romanse, Maki i Chłopaki, Muzyka Końca Lata, Przepraszam, Płyny

ZAPRASZAMY!

Posłuchaj fragmentów płyty tutaj.

info: materiały organizatora