Konkursyprzemek

David Bowie is // rozwiązany

Konkursyprzemek

David Bowie is

Mamy bilety na wystawę z londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta we Wrocławiu


Do wrocławskiego kina Nowe Horyzonty zawitała filmowa rejestracja wystawy muzycznych memorabiliów Davida Bowie z londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta.

Widzowie wybiorą się w podróż po ekspozycji składającej się z ponad 300 pamiątek należących do Davida Bowie, które wybrano z ok. 75 tysięcy eksponatów: rejestracji koncertów i planów filmowych do teledysków, fotografii, projektów okładek albumów. Obok rysunków i rękopisów muzyka, obejrzeć będzie można projekty koncertowej scenografii przygotowanej na trasę promującą w 1974 album artysty Diamond Dogs czy zaprojektowany przez Freddiego Burrettiego kosmiczny strój Ziggy’ego Stardusta, w którego wymyśloną postać wcielił się Bowie w 1972, przygotowaną na trasę koncertową w 1973 Aladdin Sane kostiumy zaprojektowane przez Kansai Yamamoto.

Dokument autorstwa Hamisha Hamiltona został zarejestrowany w ostatni dzień londyńskiej wystawy w 2013.

Mamy dla was dwie podwójne wejściówki na pokaz filmu 18 listopada (wtorek). Aby wybrać się do kina, należy odpowiedzieć na pytanie: w którym roku urodził się David Bowie i gdzie? Na odpowiedzi czekamy pod adresem konkursy@uwolnijmuzyke.pl do poniedziałku 17 listopada. Nie zapomnijcie w mailu podać swojego imienia i nazwiska!