Aktualnościprzemek

Debiutancki teledysk wrocławskiego songwritera

Aktualnościprzemek

janek-1.jpg Debiutancki teledysk wrocławskiego songwritera

Właśnie ukazał się debiutancki klip Janka Samołyka pt: “Don’t think too much”. Wykonawca to wrocławski songwriter kojarzony z nurtem indie-pop. Reżyserem i pomysłodawcą obrazu jest Paweł Krawczyk, mający na koncie współpracę m.in. z Formacją Nieżywych Schabuff, Iwoną Węgrowską i Mezo.

Teledysk pochodzi z minialbumu promocyjnego pod tym samym tytułem, który ukaże się pod koniec kwietnia. Znajdą się na nim zarówno piosenki znane do tej pory (np. z MySpace), jak i nowe nagranie, zapowiadające przygotowywaną przez wokalistę płytę. “Ludzie często mówią, że moja muzyka to skrzyżowanie brytyjskiego rocka z polską poezją śpiewaną. Jeśli jest cokolwiek prawdziwego w tym stwierdzeniu, objawia się to właśnie w Don’t think too much. Cieszę się bardzo, że powstał do tej piosenki tak barwny obraz” – mówi wokalista.

Autorem klipu jest Paweł Krawczyk. Gdy usłyszał “Don’t think too much”, utwór spodobał mu się na tyle, że zaproponował Samołykowi współpracę. Reżyser tak opowiada o swoim pomyśle na klip: “Postanowiłem ukazać świat, widziany oczami głównego bohatera tej historii, a dokładnie, widziany oczami jego wyobraźni… Wszystko to, o czym myśli, kryje się dosłownie za czterema ścianami jego własnego pokoju, co symbolizować miałoby przełamywanie granic własnego umysłu. A my oglądając video “Don’t think too much“, widzimy wszystko to, co wiąże się z zakłócaniem porządku młodzieńczych myśli…”

W wideoklipie wystąpiła Dominika Kojro, znaną z ról teatralnych oraz gry w serialu “Pierwsza Miłość”. “Do pracy nad teledyskiem zaprosił mnie reżyser Paweł Krawczyk. Nie słyszałam wcześniej  piosenki, ale spodobała mi się tak bardzo, że przez ładnych parę dni nuciłam ją non stop. Poza tym doskonale się bawiłam przy realizacji” – wspomina aktorka.

źródło: materiały prasowe