Aktualnościprzemek

Disclosure ogłaszają trasę koncertową po Europie

Aktualnościprzemek

Disclosure ogłaszają trasę koncertową po Europie

Duet zagra też koncert w Polsce.


Do Polski na klubowy koncert przyjedzie duet Disclosure. Braci Lawrence zobaczyć będzie można 13 lutego na warszawskim Torwarze.

Obraz dzisiejszej sceny elektronicznej nie byłby pełen bez uznania wkładu, jaki Guy i Howard Lawrence wnieśli wraz z ukazaniem się ich debiutanckiego “Settle” w 2013 roku. Płyta przez wiele tygodni znajdowała się na czele kluczowych zestawień najpopularniejszych wydawnictw i otworzyła drogę kolejnym młodym wykonawcom nowej fali elektroniki.

25 września ukaże się drugi album Disclosure – “Caracal”. Teraz czujemy się jak zespół, a nie tylko autorzy muzyki klubowej - powiedział Howard. To, jak piszemy teraz, to songwriting w klasycznej postaci – utwory, które możesz zagrać na pianinie.

Ich gusta i inspiracje zmieniły się od momentu, w którym założyli Disclosure w 2010 roku. Teraz to zestaw jeszcze bardziej eklektyczny i złożony. Rozgłos, który zyskali, umożliwił im współpracę z legendami, które od dawna podziwiali – poczynając od Todda Edwardsa i DJ Premiera, a na Nile’u Rodgersie i Q-Tipie kończąc. Gości nie brakuje na nowym albumie – w nagraniach “Caracal” duet wsparli m.in. The Weeknd, Sam Smith, Gregory Porter czy Lion Babe, a całość wyprodukował Jimmy Napes, “kluczowy element zespołu”, jak określił go Howard. Warto dodać, że współpraca na linii Disclosure-Sam-Smith-Jimmy Napes układała się na tyle dobrze, że podczas wspólnej, dwudniowej sesji powstał nie tylko singlowy “Omen”, ale też nowe produkcje na album Smitha. Muzycy stworzyli ponadto wspólnie jeden z najbardziej wyczekiwanych utworów jesieni – numer przewodni kolejnego filmu o Bondzie – “Spectre”. Kawałek “Writing’s on the Wall” swoją premierę będzie miał w dniu premiery “Caracal” – 25 września.

13 lutego 2016
Warszawa, Torwar

Wydarzenie na FB

źródło: informacje organizatora