Do posłuchania nowy album Pati Yang

Do posłuchania nowy album Pati Yang

Czwarty studyjny album Pati Yang – “Wires and Sparks” do posłuchania w całości w serwisie MySpace.

Posłuchaj.

Za unikalnym brzmieniem czwartego studyjnego albumu Pati Yang stoi Joe Cross – multiinstrumentalista i  producent odpowiedzialny m.in. za brzmienie zespołu Hurts.

Pati o albumie:

“Dążyliśmy do spotkania dwóch światów – jego wyobrażenia o Polsce, o żelaznej kurtynie, o czasach Heroes Davida Bowie i  czasie, który Eno spędził w DDR.. O Joy Division, które oryginalnie nazywało się Warsaw. O fascynacjach i wyobrażeniu Europy Zachodniej – Europa Wschodnia. Kiedy Joe przyjechał do Warszawy tak naprawdę nie odbiegały one od jego oczekiwań. Ja sama byłam dumna z miejsca, z którego pochodzę, że z perspektywy obcokrajowca jest ono tak inspirujące, kosmopolityczne, świeże i na czasie. Potem ja pojechałam do Manchesteru i poczułam jak wibruje wieczne zalane deszczem, ciemne północne miasto, z którego pochodzi tak wiele kapel które uwielbiam.”

“Wires and Sparks” to też pierwsza od czasu “Jaszczurki” płyta, którą nagrała w Polsce. W Anglii Pati zajął się duży management, który uwierzył w jej ogromny potencjał. Big Life Management pod wodzą Jazz?a Summersa ma w  swojej stajni m.in. The Verve, La Roux, Badly Drawn Boy, Klaxons czy The Futureheads. Pati przy okazji tworzenia najnowszego albumu przyjechała do Polski odnaleźć ten kawałek siebie, który zgubiła wyjeżdżając w 2001 roku. “Zamknęłam się w pustelni w centrum Warszawy, w wielkim starym mieszkaniu w Śródmieściu, skonstruowałam  studio, zaczęłam szukać w sobie odpowiedzi na pytanie: co dalej.”

To płyta osobistego przełomu. Każdy album Pati Yang jest mieszanką osobistych refleksji połączonych z obserwacją świata. Jak sama mówi: “Przestałam ukrywać się za swoimi piosenkami”.

“Wires And Sparks” to zbiór refleksji w pewnym sensie zamykający trylogię… Pewnego dnia obudziłam się, pytając: a gdzie jestem JA… ” – wyjaśnia Pati – “Umarłam. Odżyłam. Nadal jednak nie czułam, że żyję tu i teraz. Zaczęłam pisać”.

Lista utworów:

1.LET IT GO
2.NEAR TO GOD
3.HOLD YOUR HORSES
4.KISS IT BETTER
5.BREAKING WAVES
6.REVOLUTION BABY
7.DARLING
8.TAKE A WHILE
9.WIRES AND SPARKS
10. FOLD

Uwolnij Muzykę! jest patronem medialnym albumu

info: materiały prasowe wydawcy