Aktualnościprzemek

Drugi album Pauli i Karola już w sklepach

Aktualnościprzemek

Drugi album Pauli i Karola już w sklepach

“Whole Again” miał premierę 20 kwietnia. Poznajcie szczegóły, posłuchajcie całego albumu i obejrzyjcie klip do singla.

Jeśli ktoś nie zna Pauli i Karola, może pomyśleć, że to po prostu dziewczyna z Kanady i chłopak z Polski, którzy spotkali się po to, by stworzyć razem kilka wesołych folkowych piosenek. Prawda jest jednak bardziej skomplikowana, bo Paula i Karol to nie tylko duet, ale też wielka rodzina warszawskich muzyków, którzy przez ostatnie dwa lata podbijali serca zarówno młodszych, jak i starszych fanów tego typu muzyki w Polsce i za granicą.

Paula i Karol koncertują i komponują wspólnie z Christophem Thunem i Staszkiem Wróblem na perkusji, Krzyśkiem Pożarowskim na basie i Szymonem Najderem na gitarze elektrycznej. Owocem tej współpracy jest najnowszy album zespołu “Whole Again”. Na płycie usłyszymy 12 premierowych kompozycji z gościnnym udziałem takich muzyków, jak Piotr Zabrodzki czy Radek Łukasiewicz z Pustek. Oprócz pozytywnej energii i melodii, z których znani są Paula i Karol, na płycie znajdziemy też eksperymenty z brzmieniem i odkryjemy liryczną stronę muzyków. “Whole Again” to bez wątpienia jeden z najważniejszych i najbardziej oryginalnych albumów polskich tego roku wpisujący się w światowy nurt nowego folku reprezentowanego przez takie grupy jak Mumford & Sons, Noah and the Whale czy Alabama Shakes.

Już w maju zespół wystąpi w Wielkiej Brytanii na The Great Escape i Liverpool Sound City, w lipcu na niemieckim Juicy Beats, a w październiku na austriackim Vienna Waves. Jesienią planowana jest także kolejna europejska trasa koncertowa.

Okładka i tracklista:

1. Whole Again 03:18 (pobierz)
2. The Way We Were 03:07
3. Blackbird 04:10
4. What You Say (I Know) 03:12
5. July 04:11
6. Oh Hell, No! 03:09
7. Heart and a Month Ago 02:26
8. Reminiscing 03:17
9. Windows Talking 01:34
10. Rest of Us 04:15
11. Distance Left Home 03:29
12. Hold On To 03:37

Album do posłuchania w całości tutaj.

Teledysk do pierwszego singla poniżej.

źródło: materiały prasowe Agory