Aktualnościprzemek

Dziki smutek Zalewskiego i Beatlesów

Aktualnościprzemek

Dziki smutek Zalewskiego i Beatlesów

“Saddest walentynki” w Dziku, czyli najsmutniejszy koncert nadchodzącego weekendu w Warszawie.

Nie wiemy kto i dlaczego nazwał piątkowe wydarzenie “Saddest walentynki in town”. Wiemy na pewno, że 6 dni po Walentynkach (w piątek, 19 lutego) w Dziku zagrają pełni radości Beatles For Sale i emanujący energią Krzysztof Zalewski.

Warszawscy Beatlesi, pomimo że covery czwórki z Liverpoolu grają fantastycznie i często z świetnymi wokalistkami (m.in. z Natalią Przybysz, Gabą Kulką czy Anią Rusowicz) występują na żywo dość rzadko. To pewnie dlatego, że booking agenta znaleźli dopiero w grudniu, pomimo że Dejnarowicz, Czubak, Nowicki i Piechota nieśmiertelne przeboje grają od 2013 roku. Nie zapowiadają na razie kolejnych występów, więc przegapienie ich piątkowego występu może okazać się dużym błędem i powodem do smutku.

Krzysiek Zalewski ma twórcze ADHD nie dość, że regularnie koncertował po wydaniu płyty “Zelig” (recenzja), to ostatnio możemy zobaczyć go na scenie zupełnie samego. Jak sobie radzi mogą się przekonać warszawiacy (właśnie w piątek), łodzianie (w sobotę, 20 lutego w Wytwórni), torunianie (12 marca w Dworze Artusa). Oprócz występów pod nazwą “Zalewski Solo Act” Krzysiek ostatnio nagrał utwór z Catz N’ Dogz, który został zarejestrowany przez radiową Czwórkę na początku lutego (zobacz i posłuchaj “You”).

Saddest walentynki in town
Beatles For Sale, Krzysztof Zalewski

19.02.2016 (piątek), start 21:00
Dzik, Warszawa
bilety: 15 zł

Przemek Karolczyk
fot. Marzena Błoch