Elephant Stone – “Nie mamy wyjścia”

elephant-stone-nie-mamy-wyjacia.jpg Elephant Stone po raz drugi

Pamiętam jak prawie rok temu namawiałam do zapoznania się z debiutancką epką Elephant Stone. Dziś słucham drugiego mini-krążka piątki z Częstochowy i dokładnie pamiętam, co mi się w nich wtedy spodobało.

Świeżość, energia, radość. Właściwie niewiele się przez ten rok zmieniło, Słonie brzmią może trochę mniej “garażowo”, czasem jest spokojniej, ale klimat został zachowany.

“Nie mamy wyjścia” to cztery kawałki, stanowiące przyjemną, spójną całość. Tytułowy utwór porywa energią, na ostatnim “Meursault” jest trochę spokojniej. Piętnaście minut fajnego, rytmicznego grania z ciekawymi (paradoksalnie nie do końca pozytywnymi) tekstami. Może nie ma na tym krążku utworu tak wpadającego w pamięć jak “Cztery” z poprzedniej epki, ale nie ma co się czepiać – zespół tworzą ludzie młodzi, zdolni, sympatyczni i lubiący to, co robią – czego chcieć więcej?

Mam nadzieję, że chłopaki z Elephant Stone na epkach nie poprzestaną i uda im się wychodzić na muzyce na zero, a może nawet na plus, o co apelowali w wywiadzie (zobacz).

A tymczasem zachęcam do zapoznania się z “Nie mamy wyjścia”, epka dostępna jest tutaj:

http://www.myspace.com/elephantstonemusic lub tutaj: http://www.lastfm.pl/music/Elephant+Stone/Nie+mamy+wyj%C5%9Bcia+EP

Eliza Gaust