Aktualnościprzemek

Endy Yden i Notopop

Aktualnościprzemek

Endy Yden i Notopop

W czwartek też można się dobrze bawić.

Już 23 kwietnia w Sali Gotyckiej we wrocławskim Starym Klasztorze w ramach cyklu City Sounds wystąpią dwa najciekawsze wrocławskie projekty ostatnich lat! Mimo, że żadne z nich nie wydało jeszcze EP-ki, to przewidujemy, że będą to największe odkrycia muzyczne 2015 roku.

Kim jest Endy Yden? Endy Yden to pseudonim Andrzeja Strzemżalskiego – kompozytora, autora tekstów i producenta. Niektórzy mogą go kojarzyć z nieistniejącej już grupy LOV oraz międzynarodowego projektu Eklektik Session. Od pewnego czasu, poza pracą filmową i teatralną, skoncentrowany jest na projekcie solowym.

Kiedy zamieścił swoje dwa numery na SoundCloud, wystarczyły 24 godziny, aby usłyszało je ponad 2000 osób. To wszystko zadziało się zupełnie spontanicznie i wirusowo. Jego muzyka to dosyć eklektyczna koniunkcja estetyki rokendrolowej z przestrzenną, ale też ciemną i brudną elektroniką. Wśród swoich najważniejszych inspiracji wymienia Talk Talk i Davida Bowie.

Notopop to elektro-popowe trio, które powstało i tworzy we Wrocławiu. Zespół planuje w 2015 roku wydać debiutancką EP-kę oraz teledysk. W skład zespołu wchodzą Kasia Gruszka (wokal), Paweł Major (produkcja/klawisze/gitara) oraz Mateusz Musiał (klawisze/bas). Zespół charakteryzuje hipnotyzujący wokal, mocne brzmienie basowe, które jest wypełnione bogactwem elektronicznych melodii. Notopop inspiruje się różnymi gatunkami i nie ogranicza się do tego co nowe. Czerpie garściami z dobrego britpopu i amerykańskiej klasyki lat 60.

Trzeba przyznać, że zespół nie idzie na łatwiznę, chwytając się tanich chwytów czy ślepo podążając za muzycznymi trendami. Ich brzmienie jest wypadkową ogromnej muzycznej wiedzy, talentu do tworzenia lekkich wpadających w ucho refrenów połączonych z elektronicznymi dźwiękami. Notopop to ciepły wokal prowadzony przez melodie, które chce się nucić. Mało jest zespołów z taką łatwością piszących po prostu dobre piosenki, które po pierwszym przesłuchaniu na długo pozostają w głowie.

23.04, godz.20.00
Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
bilety: 25 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 30 zł – przedsprzedaż, 35 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące (balkon) – 40 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

źródło: materiały prasowe