Aktualnościprzemek

Ethan Kath z Crystal Castles w DJ secie

Aktualnościprzemek

Ethan Kath z Crystal Castles w DJ secie

Takie rzeczy tylko w 1500 m2.


Czas na 8-bitową symfonię, w której disco łączy się z odgłosami gier komputerowych, a brudne trash popowe dźwięki tworzą spójną i harmonijną całość.

10 maja w 1500 m2 pojawi się Ethan Kath – założyciel Crystal Castles! Kanadyjski multi-istrumentalista pochodzący z Toronto zagra DJ set. Ciężko powiedzieć czy nazwa inspirowana była bajkami He-Manie czy jedną z gier na Atari, ale to właśnie ta druga opcja wydaje się być bardziej odpowiednia, bo za charakterystyczne brzmienie utworów odpowiedzialne są klawisze zmodyfikowane o procesor dźwięku wyjęty z Atari 5200. Choć projekt powstał w 2003 roku, głośno o nim zrobiło się dopiero dwa lata później, po pojawieniu się charyzmatycznej Alice Glass, która stała się głosem zespołu. Ich pierwszy kawałek “Alice Practice” był tak naprawdę próbą mikrofonu, ale po umieszczeniu jej w internecie od razu posypały się propozycje od wytwórni fonograficznych.

Oprócz Ethana Katha w 1500 m2 wystąpią ODTX, AUTIST i STRIP DOWN.

ODXT, czyli Dean Rosenzweig – gitarzysta składu koncertowego IAMX, solowego projektu Chrisa Cornera – lidera angielskiej grupy Sneaker Pimps. IAMX stojące gdzieś pomiędzy Depeche Mode a Placebo zyskało uznanie publiczności nie tylko dzięki swojej muzyce, ale właśnie koncertom na żywo z pełnym zespołem, a każdy z jego członków miał wpływ na kształt projektu.

Crystal Castles DJ set
10.05.2014

start: 22:00
1500m2, Warszawa
Facebook

źródło: materiały prasowe klubu