Relacjeprzemek

Exploding Head – A Place to Bury Strangers w Powiększeniu

Relacjeprzemek

aptbs.jpg Exploding Head – A Place to Bury Strangers w Powiększeniu

Tytuł drugiej płyty nowojorczyków idealnie oddaje to, co działo się w  Powiększeniu.

Od natężenia dźwięku głowa mogła rzeczywiście eksplodować, zresztą do tej pory lekko mi szumi w lewym uchu. O dziwo nagłośnienie było dość selektywne, niestety, podczas “Keep Slipping Away”, jednego z najlepszych momentów koncertu wysiadły wokale. Poza tą jedną wpadką było bez zarzutu.

Bez zarzutu była też setlista. Przeważały utwory z “Exploding Head” właśnie, ale i znalazło się miejsce dla rodzynków z debiutu. Oprócz “Keep Slipping Away” najbardziej w pamięć zapadły mi “In Your Heart” i “I Lived My Life to Stand in the Shadow of Your Heart”.

Do tego dodajmy świetne oświetlenie, które bardziej zasłaniało muzyków, oświetlając przede wszystkim dym na scenie i głowę basisty (który wyglądał jakby głowę otaczała mu zupełnie nieświęta aureola), co nadawało koncertowi aury tajemniczości. Idealnie współgrało to z muzyką i trochę przypominało koncert Crystal Castles na Open’erze (swoją drogą, ciekawe, jakby wyglądał ich koncert w Powiększeniu – chyba klub nie wytrzymałby natężenia zniszczenia i apokalipsy).

Tyle dobroci. Teraz czas na mniej przyjemne rzeczy. Ja nie wiem, może po prostu jestem już stary i zramolały, ale wbijać na scenę i tańczyć na niej na koncercie takiego zespołu? No kaman, to przecież nie indie disco w Kamieniach. Pół biedy, jak robią to jakieś laski, ale koleś? Pogo i crowdsurfing rozumiem, w końcu ten koncert to była moc i zniszczenie, ale kolesiom tańcującym na scenie mówimy stanowcze NIE!

Mimo tej niedogodności koncert udał się wyśmienicie. Choć nie był to najlepszy koncert, na jakim byłem w tym roku. Za to na pewno najgłośniejszy.

Michał Wieczorek