Aktualnościprzemek

Fatboy zapowiada “Love Creole”

Aktualnościprzemek

Fatboy zapowiada “Love Creole”

Rockendrollowcy ze Szwecji zapowiadają drugi album.

Grupa Fatboy (nie mylić z Fatboy Slimem) istnieje już prawie dekadę. Co prawda szóstkę muzyków połączyła miłość do lat 50-tych i country, ale mówienie o zespole jedynie w kontekście rockabilly zupełnie nie oddaje rzeczywistości. Repertuar Fatboy to prawdziwy tygiel kipiący rozmaitymi inspiracjami. Naczelną wśród nich jest oczywiście Elvis, ale oprócz “króla” jest też całe mnóstwo nawiązań do innych muzycznych legend – przewijają się echa dokonań takich artystów jak Johnny Cash, Ray Charles, Roy Orbison, a nawet Morrissey z najlepszych czasów The Smiths. To, co mogłoby wydawać się oczywiste wcale takie nie jest i Szwedzi potrafią nas zaskoczyć w każdym z kolejnych utworów.

Na najnowszej płycie “Love Creole” zespół wciąż pozostaje wierny rockabilly, country i rock’n'rollowi, ale za sprawą producenta Simona Nordberga rozszerza swoje horyzonty tak, że ich styl trudno skategoryzować. Nic dziwnego, że Fatboya lubią wszyscy – od fascynatów psychobilly, poprzez miłośników country, aż po fanów mocnego rocka. I wydaje się już tylko kwestią czasu, kiedy o ich muzykę zaczną upominać się reżyserzy filmowi tacy jak Tim Burton czy Quentin Tarantino.

“Love Creole” to już czwarty album w dyskografii Szwedów, ale dopiero drugi, jaki ukazuje się w Polsce. Premiera albumu zapowiedziana jest na 26 lutego 2013.

Lista utworów:

01. I Don´t Wanna Get There
02. Love Creole
03. Boom Boom Boom
04. Radio Fatboy
05. Walk Your Way
06. Give Me Something To Look Forward To This Time
07. Cut Me Down
08. New suit
09. ashes fall down
10. Cold Cold War
11. The Wolf Is At The Door
12. Just My Luck

źródło: materiały prasowe