Aktualnościprzemek

Festiwal Przyjaźni we Wrocławiu

Aktualnościprzemek

Festiwal Przyjaźni we Wrocławiu

Rockowe zakończenie Europejskiej Stolicy Kultury


Jeśli świętować, to tylko w towarzystwie przyjaciół – taka brzmi myśl przewodnia pierwszej edycji Festiwalu Przyjaźni, który odbędzie się 15 grudnia we wrocławskiej hali Orbita. Zobaczymy tam zespoły, które nie wymagają specjalnej rekomendacji.

OCN – zespół, którego 15 urodziny urodziny zbiegają się z finałem Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Przypadek? Nie sądzę. Zespół OCN został powołany do życia we Wrocławiu w 2001 roku. Grupa ma na swoim koncie ponad 800 koncertów, siedem płyt oraz nominację do Fryderyków. Grupa otworzyła jedyny e w tym roku polski koncert Kings Of Leon. Po intensywnym sezonie letnim, OCN przygotowuje się do obchodów 15-lecia swojej działalności.

Happysad – zespół założony w 2001 roku w Skarżysko-Kamiennej przez muzyków, którzy już wcześniej grali razem. Nazwa happysad uformowała się dopiero w 2002 roku, kiedy to wybrane zostało także logo grupy i nagrane zostało pierwsze demo z materiałem, który później znalazł się na płycie “Wszystko jedno”. Swoją muzykę zespół określa jako regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami.

Raz Dwa Trzy – powiew elegancji i mieszanka rocka z poezją. Nikomu nie trzeba chyba przedstawiac kompozycji Adama Nowaka.

Monika Borzym to jedna z tych niewielu artystek, która koncentruje na sobie uwagę wszystkich od pierwszych dźwięków swojego występu i trzyma w emocjach, dopóki nie zejdzie ze sceny. To objawienie wokalistyki nie tylko na skalę kraju, ale także świata.  Artystka ma na swoim koncie dwie płyty, obie nagrane w USA i docenione przez polską publiczność.

Muchy - Poznaniacy ostatnio przycichli, ale to nie znaczy, ze stracili coś ze zwojej formy. Nie oszukujmy sie, tesknimy wszyscy za letnim przesileniem.

Lech Janerka - tego pana chyba również nie rtzeba przedstawiać wszystkim tym, ktorzy choć odrobine interesują się polską muzyką. Na scenie od lat 70, najpierw jako Klaus Mitffoch, a póżniej solo, rozpoczynaj

Olaf Deriglasoff – postać kultowa, choć drugoplanowa na rodzimej scenie muzycznej. Muzyk znany z formacji Dzieci Kapitana Klossa, Kury, Pudelsi czy Yugoton. Tym razem solo pojawi się na wrocławskiej scenie.
Jamal – nie ma w tym kraju osoby, która nie zna tekstu “Policemana” na pamięć. Kolejne wydawnictwa były juz bardziej stonowane, idące w muzykę alternatywną, ale równie ciekawe i zapadające w pamięć.

Festiwal Przyjaźni
Wrocław, Hala Orbita
15 grudnia 2016, godz. 18.00

Bilety w cenie od 65 do 100 złotych dostępne są m.in. na stronach eventim.pl i biletin.pl

Festiwal Przyjaźni odbywa się w ramach Weekendu Zamknięcia ESK Wrocław 2016.

OCN
Happysad –

Raz Dwa Trzy
Muchy

Lech Janerka,
Monika Borzym,
Olaf Deriglasoff
Jamal