Aktualnościprzemek

Filids zagra dzisiaj w łódzkiej Przechowalni

Aktualnościprzemek

Filids zagra dzisiaj w łódzkiej Przechowalni

Przechowalnia – Łódzka Piwnica Artystyczna zaprasza na koncert Filids i kabaret Hlynur.

Ciekawe wydarzenia zapowiadają się w łódzkiej Przechowalni. Jeszcze dzisiaj zdążycie na koncert folkowej grupy Filids, grającej muzykę celtycką. Natomiast za tydzień w piątek będzie można się rozerwać, wybierając się na występ kabaretu Hlynur.

Filids jest bardzo ciekawą odmianą muzyki folkowej. Zespół gra najbardziej tradycyjne melodie muzyki celtyckiej, głównie irlandzkiej. W ich repertuarze pojawiają się również piosenki szkockie i bretońskie. Wiele wykonywanych przez nich utworów liczy sobie nawet kilkaset lat, ale Filids nie zmusza do wnikliwej analizy – zajmuje się przede wszystkim porywaniem do tańca.

Skład zespołu:

Magda Krajewska-Sochala – flet poprzeczny, tin whistle
Dorota Szyszkowska-Janiak- harfa celtycka
Michał Makulski – irish button box
Arek Rubajczyk – bodhran
Hubert Stopnicki – gitara

Filids – 16.03 /Piątek/ godz.20

Wstęp: 10PLN (przedsprzedaż) /15 PLN (w dniu koncertu)

Kabaret Hlynur jest młody ciałem i duchem, ale równocześnie bogaty doświadczeniem. Członkowie Hlynur są barwnymi i bardzo odmiennymi od siebie osobowościami. Jest ich piątka, lecz tylko jedno z nich jest ładne. Działają w Zielonej Górze. Równie dobrze czują się w klimatach społeczno – obyczajowych jak i bardziej absurdalnych – w obu wcieleniach pozostając równie śmieszni. Dowodem na to jest pokaźna liczba nagród zdobytych na festiwalach kabaretowych, m.in. Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry oraz krakowskiej PACE. Najnowszy program kabaretu wciąga widza jeszcze bardziej niż na zwykle. Jest on bowiem współtworzony przez widownię.

Hlynur – 23.03/ Piątek/ godz.19

Wstęp:20 PLN

info: materiały prasowe klubu