Aktualnościprzemek

Finał czwartej edycji DachOOFka Festival

Aktualnościprzemek

Finał czwartej edycji DachOOFka Festival

Kolejna edycja cieszącego się popularnością festiwalu.

W sobotę, 21 kwietnia 2012 roku w Klubie Zaścianek w Krakowie odbędzie się koncert finałowy czwartej edycji DachOOFka Festival. Publiczność będzie mogła ponownie usłyszeć pięć zespołów, które w czasie eliminacji okazały się najlepsze. Zwieńczeniem imprezy będzie niezwykły koncert poznańskich Much. Niezwykły z tego względu, że Muchy wystąpią na dachu klubu.

DachOOFka Festival jest imprezą od czterech lat istniejącą w świadomości nie tylko mieszkańców Krakowa, ale też młodych zespołów z całej Polski. Jak mówią organizatorzy, czwarta edycja festiwalu przyniosła kilka zaskakujących projektów muzycznych, z których pięć na pewno usłyszeć będzie można podczas finału imprezy w Klubie Zaścianek. “Do chwili kiedy ostatnie dźwięki, ostatniego eliminacyjnego koncertu nie wybrzmią, nie wiemy kto znajdzie się w finale” – mówi Michał Madura, organizator festiwalu. “Ideą DachOOFki jest przede wszystkim oceniać zespół nie po studyjnym materiale, ale właśnie po tym jak brzmią na koncercie. Naszym zdaniem jest to najbardziej sprawiedliwa forma konkursu” – dodaje.

Gwiazdą czwartej edycji DachOOFka Festival będzie zespół Muchy – poznańska formacja, która zdążyła zadomowić się na polskiej scenie muzyki alternatywnej. Aktualnie pracują nad trzecią płytą, która ma się ukazać jeszcze w 2012 roku. Najciekawsze jest jednak to, że zespół ten zagra nie na tradycyjnej scenie, ale na dachu Zaścianka. “Nietypowa scena jest nawiązaniem do nazwy festiwalu. Od początku dążyliśmy do tego, by koncerty grane były kilka metrów nad ziemią, wreszcie się to udało. Nie bez znaczenia jest też miejsce, w którym odbywa się finał. Klub Zaścianek jest ważnym miejscem dla polskiej muzyki rockowej, co chcemy podkreślić organizując w nim DachOOFkę” – tłumaczy Dyrektor Festiwalu Damian Moskalski.

Wstęp na eliminacje do finału festiwal jest darmowy. W związku z tym, nic nie stoi na przeszkodzie, by poczuć klimat DachOOFki już  w najbliższy wtorek (27 marca) podczas eliminacyjnego występu zespołu Walkman.

źródło: materiały prasowe

Uwolnij Muzykę! jest patronem medialnym wydarzenia.