Relacjeprzemek

Fotorelacja z I dnia FreeFormFestival 2012

Relacjeprzemek

Fotorelacja z I dnia FreeFormFestival 2012
12.10.2012 Soho Factory, Warszawa

FreeFormFestival już po raz drugi zagościł w pofabrycznej scenerii Soho Factory na warszawskiej Pradze. Po raz kolejny organizatorzy festiwalu udowodnili też, że mimo niskich temperatur, w październiku może być naprawdę gorąco.

W piątkowy wieczór, w pierwszym dniu festiwalu nie można było narzekać na nudę. Na 3 muzycznych scenach prezentowali się wykonawcy i Dj najwyższej klasy. Główną scenę Grolsch, parę minut po godzinie 19., otworzyło polskie trio Oszibarack częstując niewielką jeszcze garstkę ludzi soczystym setem. Dla dużo większej publiki przyszło zagrać Brytyjczykom z zespołu Delphic – nie zawiedli. Panowie podczas ponad godzinnego występu zaprezentowali znaczną cześć dorobku z debiutanckiego albumu oraz 4 nowe utwory. Temperaturę jeszcze bardziej podkręcili Leftfield wprowadzając transową, choć lekko monotonną atmosferę, którą już pierwszymi bitami zmasakrowali Bloody Beetroots. Brutalny, ale niesamowicie energetyczny DJ Set buraków nie pozostawił na nikim suchej nitki.

Równie udana impreza odbywała się na Second Stage. Tu, jako pierwsi na scenie pojawili się Sorry Boys, którzy dali nieco odmienny od tego, co działo się później, ale równie rewelacyjny koncert. Później ta scena należała już tylko do tanecznych, momentami romansujących z dance’ową muzyką lat ‘90 bitami Breakbot’a oraz XXXY.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z I dnia festiwalu przygotowanej przez Annę Lenarcik i Gosię Lewandowską.