Relacjeprzemek

Francophonic dzień 3. – Babylon Circus, Raggamova, Skankan

Relacjeprzemek

babylon.jpg Francophonic dzień 3. – Babylon Circus, Raggamova, Skankan

Trzeci dzień okazał się najsłabszym dniem Francophonicu, ale nie z winy Babylon Circus.

Przed Babylon Circus wystąpiły dwa rodzime zespoły: Raggamova i Skankan. Ci pierwsi zaprezentowali mieszankę ragga i samby, drudzy ska. Oba zespoły widziałem pierwszy raz na żywo. Oba występy nie spodobały mi się. Z różnych powodów. Wokaliści Raggamova swoimi “nigga-like” ruchami i image przyprawiali mnie o ból zębów. Muzycznie było, dla mnie – reggae’owego laika, słabo. Nadal jedynym zespołem reggaepodobnym, który lubię jest Vavamuffin. Z kolei koncert Skankana był strasznie monotonny. Na plus mogę im tylko zapisać basistkę.

Babylon Circus wyszli na scenę około 22. Rozpierała ich ogromna energia, aż od razu chciało się tańczyć. Swoje ska często ubarwiali brzmieniem akordeonu i cygańskimi elementami. Bardzo szybko złapali kontakt z publicznością, wokaliści zachowywali się niczym zawodowi wodzireje, Circus w nazwie zespołu nie jest przypadkowo, momentami koncert przypominał bardziej klaunadę lub kabaret. Mogło się to podobać, ale nie musiało. Mnie to nie przekonało, choć ogólne wrażenia z koncertu mam całkiem niezłe.

Było jak było, dla mnie to była spora obniżka poziomu, w porównaniu do dwóch poprzednich dni. Na szczęście w piątek czekał mnie koncert Rokii Traore.

Michał Wieczorek