Aktualnościprzemek

FreeForm zmienia lokalizację!

Aktualnościprzemek

FreeForm zmienia lokalizację!

Wciąż Warszawa, tylko w innym miejscu.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie imprezą, organizatorzy postanowili przenieść festiwal do innego miejsca, które pomieści większe sceny oraz większą ilość ludzi. Nowa lokalizacja tegorocznej edycji FreeFormFestival to Soho Factory.

Soho Factory, to najmłodszy a jednocześnie najbardziej dynamicznie rozwijający się zrewitalizowany obiekt fabryczny w Warszawie. Obok Fabryki Trzciny i Konesera doskonale wpisuje się w krajobraz dynamicznie przeobrażającej się i rozwijającej prawobrzeżnej Warszawy, która z dzielnic przemysłowej staje się mekką artystów i bohemy. Położony niemal w samy centrum Starej Pragi – na warszawskim Kamionku, Soho, jako jedyne tego typu kompleks, doskonale łączy piękno zielonego terenu z zabytkową przemysłową architekturą przełomy XIX i XX wieku. Całość tworzy jedyny w swoim rodzaju obiekt, dający niezwykłe możliwości do adaptacji, aranżacji i różnego rodzaju zagospodarowania.

7 Edycja FreeFormFestival, będzie największą imprezą która odbędzie się na terenie Soho Factory. Dla potrzeb realizacji festiwalu, Soho Factory otworzy nowe, dotychczas nie eksploatowane obiekty.

Z pozostałych informacji: Kele Okereke, lider brytyjskiego Bloc Party nie wystąpi w tegorocznej edycji FreeFormFestival. Zamiast niego na scenie Soho Factory pojawi się trip-hopowa formacja Lamb, która w tym roku odwiedziła już Polskę grając na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.
Koncert grupy The Streets został przeniesiony z piątku (14.10) na sobotę (15.10).

FreeForm Festival 2011:
14.10 (piątek) – Lamb, Does It Offend You, Yeah?, Vitalic, Miss Kittin, Aeroplane, Villa Nah
15.10 (sobota) – The Streets, Múm, Mr. Oizo, Red Snapper, Yuksek, Fenech-Soler

źródło: materiały organizatora