Girls Overcome By Satan – “We Love Hair Police Since We Were Six” EP

girls-overcome-by-satan.png Girls Overcome By Satan – “We Love Hair Police Since We Were Six” EP
Wyd. własne/2010
pobierz

W dzisiejszych czasach, aby zrobić karierę trzeba nie tylko umieć tworzyć walące po głowie melodie, ale także mieć nazwę zapadającą w pamięć. Girls Overcome By Satan to drugie już mają, a jak jest z muzyką?

Kiedy usłyszałam nazwę Girls Overcome By Satan, pierwsze co przyszło mi do głowy, to Londyn. Tak, zdecydowanie. No może ewentualnie Manchester. Kiedy usłyszałam muzykę, utwierdziłam się tylko w tym przekonaniu. A tu taka niespodzianka, to nasze polskie chłopaki, z Wrocławia. Chłopaki, którzy hałas i brud łączą w genialną harmonię. Ich 4-utworowej EPce “We Love Hair Police Since We Were Six” można zarzucić jedynie to – jest za krótka. Bo jak tu delektować się ich muzyką, kiedy ma się świadomość, że za nieco ponad 10 minut się skończy.

EPkę otwiera “Girl Overcome By Satan”, którego moc opiera się na połączeniu rzęsistego basu i głośnej perkusji. Niby nic skomplikowanego a jakie to piękne. I do tego zakropione soczystymi sprzężeniami. Oczyma wyobraźni już widzę te skaczące na koncertach tłumy. “Bauhaus Dogs” jest już troszkę mroczniejsza, podobnie “Hate”, choć ta druga przywodzi mi namyśl dokonania Cool Kids Of Death z przełomu I i II płyty. I jak najbardziej są to dobre skojarzenia. Nie mówię o kopii, ani nawet o inspiracji, ale o hałasie, którego panowie z CKOD niestety już tak robić nie potrafią. No i wisienka na torcie, czyli “How To Clean Your Body From Cocaine Completely Baby”. Mnie, jako fankę Placebo tęskniącą za ich twórczością z lat 90′ kupiliście tym utworem. To jest utwór z którego Brytyjczycy powinni uczyć się, jak wrócić do formy.

Tyle, niecałe 11 minut czystej (choć bardziej pasowałoby tu słowo brudnej), hałaśliwej i lekko mrocznej radości. Jeśli tak brzmią dziewczęta opętane przez Szatana, to ja poproszę raz. Czekam na pełen metraż. Tylko szybko!

Gosia Lewandowska