Relacjeprzemek

Hiatus Kaiyote w Warszawie – relacja

Relacjeprzemek

Hiatus Kaiyote w Warszawie – relacja
11.11.2015/ Warszawa

Tu się nie klaszcze na 2 tylko na 7!

11 listopada w Warszawie ponownie zagrał zespół Hiatus Kaiyote. Australijczycy dopiero co wydali swój drugi w karierze longplay i właśnie odbywają trasę promującą ten krążek po europejskich miastach. Polscy fani, którzy mieli szczęście znaleźć się we wczorajszy listopadowy wieczór w warszawskiej Proximie, na pewno nie mogli narzekać na brak muzycznych doznań z najwyższej półki.

Hiatus Kaiyote to zespół grający muzykę z pogranicza funku, soulu i jazzu. Muzycy lubią eksperymentować, zwłaszcza z rytmem. Ich kompozycje nie wyglądają jak większość opartych na powtarzalnych schematach radiowych piosenek – w ciągu kilku minut potrafią zmienić wielokrotnie nastrój, tempo, pulsację czy tonację. Tego typu zabiegi mogłyby wprowadzić w konsternację niejednego miłośnika prostego grania w metrum 4/4, jest jednak nadzieja, że mimo niedoskonałości systemu edukacji muzycznej w ogólnokształcącym szkolnictwie, znajdują się osoby, które doceniają oryginalność – świadczy o tym wczorajsza liczna frekwencja na koncercie i szczery, gromki aplauz, który zmusił zespół do wyjścia na bis.

Co prawda, zespołu Hiatus Kaiyote, nie można nazwać awangardą, trzeba im jednak przyznać, że wprowadzają powiew świeżości do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej, a na koncertach potrafią zafascynować swoim wielowymiarowym, polirytmicznym i polimetrycznym brzmieniem od pierwszej do ostatniej minuty.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

tekst + fot. Anna Lenarcik