Relacjeprzemek

Ian Brown w Palladium

Relacjeprzemek

SONY DSC Ian Brown w Palladium

W ostatki karnawału 2010 w Palladium zagrał Ian Brown. I nawet było trochę imprezowo.

Przed Ianem zagrali Rachael. Choć był to ich chyba szósty koncert, na którym byłem, to dopiero pierwszy z w miarę porządnym nagłośnieniem. Nie było na co narzekać, wszystko było selektywnie i na swoim miejscu. Wykonawczo też nie zawiedli, z każdym koncertem robi się coraz bardziej psychodelicznie, ale to nie oznacza, że zapominają o mocniejszym uderzeniu w struny, znaczy się czadowość też była. Nie mogę doczekać się ich kolejnych nagrań, które zapowiedzieli na ten rok. Mogą nieźle namieszać w podsumowaniu roku.

Ian wszedł na scenę w pomarańczowej bluzie z tygrysimi paskami i tygrysem na przedzie. Ech, sam chciałbym taką mieć. Set był w zasadzie takim Best of, były i nowości, i najważniejsze utwory Iana solo (w tym “Keep What Ya Got”) i dwa kawałki Stone Roses. Ian ani przez chwile nie stał w miejscu, ciągle biegał z jednego końca sceny na drugi. Z mikrofonem w jednej i tamburynem w drugiej ręce. Podobno tego tamburynu używa szmat czasu. Tyle tytułem kronikarskiego obowiązku.

Koncert miał, niestety, jedną bardzo poważną wadę. Ian okropnie fałszował, choć pan dźwiękowiec bardzo starał się to zamaskować, nakładając na wokal coraz więcej reverbu. Jednak to spowodowało tylko tyle, że Brown na bisach był prawie niesłyszalny. Oczywiście, nie wymagam, żeby rockowy wokalista śpiewał czysto niczym absolwent akademii muzycznej, zresztą powszechnie wiadome jest, że z Ianem na żywo bywa różnie, jednak takie fałszowanie pozostawiło niesmak. Tym bardziej, że jego zespół zagrał wyśmienicie.

Wychodząc z Palladium, miałem mieszane uczucia. Z jednej strony był najlepszy koncert Rachael, jaki widziałem, z drugiej, zawiodłem się na Ianie.

Michał Wieczorek