przemek

Indigo Tree, czyli dalszy ciąg nowości w polskiej muzyce

przemek

indigotree2.jpg Indigo Tree, czyli dalszy ciąg nowości w polskiej muzyce

Bard gitarowy – Peve Lety i były muzyk Pustek – Filip Zawada, debiutują jako akustyczny duet pod nazwą Indigo Tree. Ich pierwszy album wpisuje się w doskonałą twórczą formę polskich muzyków. Posłuchajcie – uwalniamy pierwszy singiel w formacie mp3!

Indigo Tree - "iamthecar" 
 (4,9 MiB, pobrano 1 398 razy) 

Zaczynam się gubić w tym naszym dziwnym, ale bardzo pięknym kraju. Nie dość, że wydarzeń muzycznych ostatnio mnóstwo – dla przykładu w listopadzie odwiedzą nas takie wspaniałe składy jak Grizzly Bear i Wildbirds & Peacedrums, to jeszcze polscy muzycy strasznie wysoko zawiesili sobie poprzeczkę i dorównują tym, którzy nas odwiedzają. Właściwie co tydzień odkrywam nowe brzmienia z różnych zakątków Polski, coraz więcej zespołów, które są w stanie mnie trzymać w napięciu przez kilkadziesiąt minut słuchania. Październik i listopad są niesamowicie obfite w premiery i to nie tylko wymiataczy takich jak Hey czy Pustki, ale również zupełnie świeżych artystów… o! na przykład takie Indigo Tree.

Duet stworzony przez byłego muzyka Pustek właśnie i Pete’a Levy’ego czerpie z najnowyszych dokonań sceny alternatywnej i eksperymentalnej na świecie. W singlowym “iamthecar” słychać piękne inspiracje oraz mnóstwo radości w prostych, ale wciągających dźwiękach. Dla mnie bomba!

Poniżej kilka słów od zespołu na różne, bardzo luźno związane z muzyką tematy.

miasto
Jedyną przyjemną rzeczą w miejskim życiu jest anonimowość. Jeżeli ktoś potrafi skupić się w hałasie, to miasto jest doskonałym miejscem na spędzenie życia. Jeżeli ktoś hałasuje w hałasie to wydaje się być najbardziej złośliwą osobą na świecie.

wieś

Tu jesteś zawsze znany, rozpoznawalny. Każdy twój ruch jest śledzony. Mieszkając na wsi łatwo możesz stwierdzić czy chciałbyś być kimś takim jak Michael Jackson, czy nie.

zdjęcia

Porozumiewanie się kodem obrazkowym wymyślonym przez jaskiniowców jest dowodem na to, że nie za bardzo posunęliśmy się w rozwoju lub też zatoczyliśmy koło, tym samym udowadniając sobie, że życie nie ma najmniejszego sensu.

książki

Gdyby ludzie pisali mniej książek, wtedy ludzie słuchali by więcej muzyki. Gdyby ludzie słuchali więcej muzyki, wtedy ludzie pisali by mniej książek.

granie
Jeżeli muzyka jest najprzyjemniejszą forma matematyki. To granie jest obopólną zgodą (zawartą między słuchaczem, a grajkiem) na pomyłki.

słuchanie

Nie jest odwrotnością grania, ani mówienia.

kołysanki miłosne (pink)

Tak naprawdę nie ma różnicy między kołysankami o śmierci i o miłości.

kołysanki śmiertelne (frog)
Tak naprawdę nie ma różnicy między kołysankami o miłości i o śmierci. Być może dlatego nie warto jest używać słów, do wyrażania emocji.

Za mało Wam nowej polskiej muzyki? Sięgnijcie po Nathalie And the Loners, Microexpressions, Squares to Bend, Let The Boy Decide, a w grudniu Kyst. Wraz z Indigo Tree sprawiają, że polska złota jesień jest dla mnie naprawdę piękna. Aż strach pomyśleć co będzie się działo na wiosnę.

Przemek Karolczyk