Relacjeprzemek

Iowa Super Soccer w Jadłodajni Filozoficznej

Relacjeprzemek

  iss-kawon.jpg Iowa Super Soccer w Jadłodajni Filozoficznej

Jak się okazało dwa dni później wtorkowy koncert Iowa Super Soccer w Jadłodajni był ostatnim, jaki odbył się przed pożarem klubu. Jednak nie tylko z tego powodu był to koncert wyjątkowy.

Przed mysłowiczanami wystąpił lokalny jednoosobowy projekt, Chasing the Sunshine. I tu miłe zaskoczenie, widziałem go ledwie dwa miesiące temu, a przez ten czas zrobił dość duże postępy. Maciek nadal nie czuje się zbyt swobodnie na scenie, nadal zdarza mu się zafałszować, ale jest już tego mniej i lepiej było słychać jego największą zaletę. Szczerość. On naprawdę wierzy w to, co śpiewa, nie ma mowy o żadnej pozie. Nowe piosenki okazały się być naprawdę niezłe, szczególnie długie, kończące “I Always Want”.

Prawie od razu po Chasing the Sunshine na scenę w Jadłodajni weszli Iowa Super Soccer. W okrojonym składzie, zabrakło basisty i perkusisty. Za to z wiolonczelistką i skrzypaczką. Od razu zapowiedzieli, że będą prezentować piosenki z nowej, niewydanej jeszcze płyty. I tak było, dlatego nie będę rzucał tytułami, bo nie znam ich/są to tytuły robocze/nie mają jeszcze tytułu. Ogólne wrażenie było bardzo pozytywne, nadal było delikatnie, akustycznie i przyjemnie. Natalia była w świetnej formie wokalnej.

Oczywiście nie obyło się bez bisów. Zespól wywoływany aplazuem bisował dwa razy. I tu kolejna niespodzianka, bo chyba nie byli na to przygotowani. Zamiast zagrać coś z poprzedniej płyty, zespół sięgnął po nowe piosenki?, które już zagrał tego dnia. Zupełnie się tego nie spodziewałem i żałuję, że nie zagrali chociażby “She”, ale jestem skłonny puścić to w niepamięć, bo nie mam nic do zarzucenia, jeśli chodzi o całą resztę.

Ostatni (oby tylko na krótki czas) koncert w Jadłodajni Filozoficznej okazał się być godnym tego tytułu.

Michał Wieczorek