Relacjeprzemek

Jak ubierać się dobrze?

Relacjeprzemek

Jak ubierać się dobrze?
Poznań/18.11.2014

W Poznaniu wystąpił How to Dress Well.

We wtorek w klubie Eskulap zagrał Tom Krell ze swoim zespołem. Koncert odbył się w ramach trasy promującej najnowszy krążek muzyka, pt. “What Is This Heart?”, który miał swoją premierę 23 czerwca tego roku. Był to drugi, z dwóch zaplanowanych występów w naszym kraju, zatem klubowa sala szybko wypełniła się po brzegi. Publiczność mogła posłuchać takich kawałków jak “Repeat Pleasure”, “Childhood Faith in Love”, “Very Best Friend” czy “Words I Don’t Remember”. Nie zabrakło zarówno nowych, jak i starszych kompozycji muzyka.

How to Dress Well dali bardzo energiczny i dynamiczny koncert. Tomowi Krellowi nie można odmówić charyzmy na scenie i otwartości na publiczność. Muzyk niejednokrotnie, w przerwie między piosenkami, nawiązywał kontakt ze słuchaczami poprzez opowiadanie śmiesznych przygód, jakie napotkali na trasie czy zadawał pytania swoim współtowarzyszom na scenie. Nie zabrakło też małego narzekania na oświetleniowca, który chyba nie dosłyszał prośby o włączenie dodatkowych świateł :). Pomimo to, występ był jednym z ciekawszych pod względem wizualizacji, którą stanowiły obrazy wyświetlane z projektora i rzutowane na scenę. How to Dress Well rozgrzali publiczność, która szybko wbiła się w rytm granej muzyki.

Warto wspomnieć również o supporcie, który wystąpił przed główną gwiazdą. Na scenie pojawiła się formacja Drivealone, czyli solowy projekt Piotra Maciejewskiego, jednego z założycieli poznańskich Much. Piotrek wraz z zespołem zaserwował kompozycje z mocnymi, gitarowymi riffami i ciekawym wokalem. Niebanalne dźwięki długo pozostają w pamięci i rozbudzają ochotę na więcej.

Nie da się ukryć, że był to dobry wieczór i dobry występ. How to Dress Well pokazali, że pomimo spokojnych kompozycji, potrafią zrobić szum na scenie. Muzycy podkreślali również, że dobrze koncertuje im się w Polsce oraz wspominali ich ostatni występ w Poznaniu sprzed roku. Miejmy nadzieję, że hipnotyzujące dźwięki Toma Krella zawitają do naszego kraju ponownie!

Tekst + foto: Marzena Bloch