Aktualnościprzemek

JAPOTO – nowy wymiar gitarowego zespołu i podejścia do piosenek!

Aktualnościprzemek

japotofot.jpg JAPOTO – nowy wymiar gitarowego zespołu i podejścia do piosenek!

Czy gdyby na początku lat 80. Prince stanął za mikrofonem w King Crimson, to zespół Japoto miałby dziś rację bytu? Nie. Mówiłoby się pewnie tylko, że gra jak tamci. Ale że takiego połączenia dotąd w dziejach rock’n'rolla nie było… Panie i panowie, powitajcie Japoto!

Ale po co? No po to właśnie. Bo to nowe i świeże i super i w ogóle. Bo zupełnie nową formę stworzyli muzycy, których znamy już m.in. z grup Pogodno, Abradaba, Lecha Janerki czy No!No!No!. Bo choć jest to zespół gitarowy, to rewelacyjne pomysły brzmieniowe lokują go zarówno na scenie tanecznej i jazzowej, jak rockowej.

Oczywiście najważniejsze są dobre piosenki. Tych na pierwszej płycie  Japoto nie brakuje. Uzależniające melodie, zawadiackie riffy, hipnotyczne loopy, wibracja dub. I świetne wokale: uwodzą seksownymi falsetami – choć gdy trzeba, potrafią uderzyć twardą chrypą. Teksty po polsku i angielsku (czasem na raz, w tej samej piosence). Energia i  refleksja,twarda rzeczywistość i senne pejzaże. Różnorodność nie oznacza jednak chaosu. Klarowna wizja sprawia, że każda kolejna piosenka, a nawet każda jej cześć, zaskakuje i każe czekać na więcej.

A po co ja to wszystko? Po to właśnie! Japoto.

Wykorzystując nowoczesne możliwości techniczne oraz klasyczne gitarowe instrumentarium, muzycy sporządzają dźwiękową miksturę przyprawioną słowem. Ich muzyka to elektroakustyczne brzmienia połączone z rockiem i breakbitem.

Muzycy tworzący go, to ludzie poruszający się na co dzień w różnej materii dźwiękowej:
Damian Pielka (gitara, śpiew -> Lech Janerka, Pogodno)
Krzysztof Zalewski (śpiew, ->Hey, zwycięzca II edycji polskiego Idola)
Michał Mioduszewski (perkusja, -> Lech Janerka, No!No!No!)
Tomasz Les (gitara, śpiew, -> trio 100-nka oraz ABRAdab)

12 października 2010 roku nakładem Luna Music zostanie wydana ich debiutancka płyta. Premiera odbędzie się podczas festiwalu Wrocławski Sound, na deskach Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu.

[HTML1]

źródło: materiały prasowe Luna Music