Julia Marcell – “It Might Like You”

Julia Marcell – “It Might Like You”
Galapagos Music/ 2009

Julia i smyczki

Takie debiuty nie zdarzają się codziennie. Julia Marcell – właścicielka pięknego głosu, utalentowana wokalistka i kompozytorka wydała swój pierwszy album – “It Might Like You”.

Kiedy dowiedziałam się, że Julia Marcell to polska artystka, nie mogłam w to uwierzyć. I wiem, że nie ja jedna zareagowałam w ten sposób (poczytajcie komentarze na last.fm!). Nie, nie oznacza to, że nie ma na polskiej scenie muzycznej dobrych artystek. Chodzi po prostu o to, że muzyka Julii jest na światowym poziomie. Julia Marcell – wokalistka i kompozytorka stała się muzyczną sensacją jeszcze przed wydaniem swojej debiutanckiej płyty. W październiku 2007 roku dzięki swoim fanom zebrała $50.000 na nagranie albumu za pomocą serwisu Sellaband. I tak powstał krążek “It Might Like You” – niesamowite połączenie brzmienia rodem z filharmonii, pięknych smyczków i fortepianu z elementami popowo-folkowymi. No i oczywiście wokal Julii – piękny, czysty głos, w którym można się zasłuchać.

O tej płycie ciężko mówić inaczej jak: wydarzenie. Świadczy o tym sposób, w jaki album powstał – to przecież sami fani postanowili przeznaczyć swoje pieniądze na coś, czego chcą słuchać, ale i nowatorstwo brzmieniowe. Dawno nie słyszałam tak doskonałego połączenia smyczków i fortepianu z taneczną swobodą i luzem. I pozostaje tylko wyrazić głębokie ubolewanie, że nie znalazł się do tej pory żaden polski dystrybutor TAKIEJ muzyki naszej utalentowanej rodaczki z Olsztyna. Zainteresowanym polecam odwiedzenie strony amazon.com, gdzie można nabyć krążek.

Eliza Gaust