Aktualnościprzemek

Kaki King zagra w Szczecinie

Aktualnościprzemek

kaki-king-tour.jpg “Bogini Gitary” po raz pierwszy w Polsce!

Kaki King na listę “Nowych Bogów Gitary” magazynu Rolling Stone została wpisana 5 lat temu po tym, jak zadziwiła świat swoją szaloną i subtelną wirtuozerią. Nominowana wraz z Eddiem Vedderem (Pearl Jam) i Michaelem Brookiem do Złotych Globów za ścieżkę dźwiękową do filmu “Into The Wild” (“Wszystko za Życie”) do Szczecina zawita w towarzystwie kilku niezwykłych instrumentów. Oprócz dwóch sygnowanych jej nazwiskiem modeli gitar na scenie Free Blues Clubu mają szansę pojawić się m.in. gryfon, koto, Weissenborn, banjo a może nawet i harfo-gitara.

Pierwsze kroki stawiała grając w nowojorskim metrze. Choć sięgnęła po gitarę już w wieku 5 lat, porzuciła ją wkrótce dla perkusji. Miało to niemały wpływ na jej późniejszą technikę grania. Po blisko dziesięciu latach na scenie Kaki jest już w pełni ukształtowaną gitarzystką i kompozytorką. Jej niezwykła umiejętność przenoszenia emocji na dźwięki za pomocą palców i głosu zadziwia nie mniej niż jej wirtuozeria. Po zeszłorocznej mocnej, rockendrollowej trasie promującej
jej piątą płytę “Junior” Kaki wyrusza tym razem w świat solo i akustycznie. W trakcie wiosennej trasy koncertowej po Europie zawita po raz pierwszy do Polski.

Kaki King

6.05.2011, godz. 21,

Free Blues Club, Szczecin

bilety: do 22 kwietnia 30zł studenci/ 40zł normalny,

od 23 kwietnia 50zł studenci/ 60zł normalny

Więcej szczegółów: www.kakiking.pl

źródło: materiały prasowe organizatora