Relacjeprzemek

Kira Kira w Jadłodajni Filozoficznej

Relacjeprzemek

kira-kira-jadao.jpg Kira Kira w Jadłodajni Filozoficznej

Wieczór pierwszego października miał wszelkie predyspozycje, by być wieczorem magicznym. I prawie mu się udało.

Jako pierwszy zagrał Mananasoko, czyli chłopak ze skrzypcami i laptopem. Pierwsze skojarzenie było dość oczywiste – Final Fantasy. Drugie – Grabek. Obydwa jak najbardziej słuszne, bo muzyka Mananasoko to wypadkowa obydwu skrzypków. Wrażliwość Owena Palleta połączona z tajemniczością i filmowością Wojtka Grabka. Tak to miało wyglądać, bo bywało różnie. Słychać, że to dopiero początkujący projekt. Było sporo niedociągnięć, trochę mielizn, ale wrażenie sopocianin zostawił po sobie nawet niezłe.

Potem zagrał Kyst w okrojonym składzie. Adam na gitarze, Tobiasz na perkusji. Wyglądało to na sporą zmianę, ale było jak zwykle. Hałaśliwie i nieskładnie.

No i wreszcie Kira Kira. Kristen była sama, towarzyszyły jej tylko laptopy i instrumenty. Jej makijaż sprawiał, że wyglądała baśniowo czy może trochę “indiańsko”.  Na czas koncertu wcieliła się w szamankę, która przeniosła Jadłodajnię do baśniowej krainy. Było bardzo islandzko, gdzieś pojawiał się múm. Jednym słowem, uroczo. Nawet nieporadna gra na gitarze miała swój urok i pasowała do konwencji projektu. Kristen czasem sięgała po melodikę, czasem po cymbałki, często w jej rękach pojawiały się różnorakie przeszkadzajki. Było prawie magicznie.

Prawie, ale nie z winy Kristen. Z tyłu klubu, jeden stolik był okupowany przez grupkę, która gadała przez cały czas. Gadali tak głośno, że nawet zwrócili uwagę Kristen, która zapytała się, czy gadają o czymś ciekawym. Nadal gadali, na szczęście zmyli się gdzieś w połowie koncertu. Gdy już poszli, można było wreszcie doświadczyć magii koncertu. Niestety, niesmak pozostał.

Czekam na następny koncert Kira Kira w Warszawie. Oby był lepszy support i lepsza publiczność.

Michał Wieczorek