Aktualnościprzemek

kIRk w trasie

Aktualnościprzemek

kIRk w trasie

Zespół kIRk rusza z serią koncertów poprzedzających premierę ich debiutanckiego albumu “Msza Święta w Brąswałdzie”.

Longplay ukaże się nakładem InnerGuN jesienią tego roku. Pierwsze występy natomiast przewidziano już na 8 i 9 września. Odbędą się one kolejno w Commune Art (Wilno, Litwa) oraz w Totaldobže Art Center (Ryga, Łotwa). To nie pierwsze występy trio w krajach bałtyckich – zespół gościł już w Rydze oraz na festiwalu Satta Outside.

Na obczyźnie kIRk zamierza zaprezentować to, z czego słynie – improwizowaną miksturę elektroakustycznych brzmień. Będzie mocno, głęboko i transowo. Sądząc po materiale z nadchodzącej płyty słuchacze mogą liczyć na pełen okołomistycznych doznań set.

Od ponad dekady kIRk konsekwentnie umacnia swoją pozycję w świecie undergroundu. Ich muzyka to fenomen na skalę nie tylko polską, ale i światową.

kIRk to zespół poszukujący nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Grupę tworzy trzech muzyków: Paweł Bartnik (instrumenty elektroniczne), Olgierd Dokalski (trąbka) i Filip Kalinowski (gramofony). Każdy z nich wyrastał na innych brzmieniach, zatem każdy podchodzi do dźwięku nieco inaczej. Płaszczyzną porozumienia jest dla nich improwizacja, która pozwala wyjść daleko poza ograniczenia gatunkowe. Tu prym wiedzie intuicja i umiejętność prowadzenia dialogu. Owocem jest muzyka pełna organicznej dramaturgii, nieskażona oczywistością.

“Msza Święta w Brąswaldzie?”to materiał ze wszech miar wyjątkowy. Jeszcze nikt nie potraktował muzyki technoidalnej w ten sposób. Ciągła improwizacja wywiedziona z prostych struktur buduje klimat niepokoju. Ta płyta powstawała na koncertach i próbach. To zapis tego, co urodziło się po dwóch latach, gdy na początku był tylko jeden dźwięk.

Kirk
8 września – Commune Art (Wilno, Litwa)
9 września – Totaldobže Art Center (Ryga, Łotwa)

Info: materiały prasowe zespołu