WideosesjeprzemekKobiety

#7 Kobiety

WideosesjeprzemekKobiety

#7 Kobiety

Trójmiejskiej przygody ciąg dalszy. Coś wyjątkowego musi być w morskim powietrzu i klimacie panującym w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Stamtąd przecież są Loco Star, Kyst, Tymon Tymański, z którymi miałem przyjemność się spotkać podczas poprzednich nagrań. Postanowiłem więc skorzystać z wyjątkowej okazji, jaka nadarzyła się 31. października i odwiedzić gdański klub Żak, w którym Kobiety dały wyjątkowy koncert z okazji zbliżającego się 10-lecia zespołu. O tym fantastycznym wydarzeniu, w którym wzięli udział wybitni goście możecie przeczytać tutaj.

Na sesję z Kobietami byłem umówiony następnego dnia w nadmorskiej dzielnicy Gdańska – Brzeźnie. Nagranie odbyło się w pięknym, starym domu, gdzie zespół spotyka się na próbach. Muszę przyznać, że jedyny kontakt z muzyką Kobiet, jaki do tej pory miałem to tylko dwa koncerty – ten, który odbył się dzień wcześniej oraz podczas tegorocznego Open’era. Już po pierwszym, niesamowicie energicznym występie na lotnisku Babie Doły w Gdyni byłem zdeterminowany, żeby spotkać się z tą piątką pomysłowych ludzi. W ich muzyce jest mnóstwo radości i pasji, które udzielają mi się bardzo szybko jak ich słucham.

Wszystkie trzy utwory zagrane podczas siódmej już wideosesji pochodzą z albumu “Amnestia” wydanego w 2007 roku. Na pierwszy ogień poszedł “Wilkołak” zagrany w piwnicy. Na początku klipu Paweł Nowicki wystąpił w małym solo na wibrafonie.

Kobiety – “Wilkołak”

Przenieśliśmy się piętro wyżej. Salon – stare meble, piec kaflowy (a może to był kominek?) i fortepian.  Tym razem Paweł zagrał na marimbie i zabrzmiał utwór “Dżuma”.

Kobiety – “Dżuma”

W “Pif Paf” podczas koncertu w Żaku wystąpił Budyń – wielkie brawa za tamto wykonanie. Poniżej możecie zobaczyć ten utwór w wersji akustycznej z wykorzystaniem kilku perkusjonaliów (szczególnie podoba mi się to zakładane na nogę), których Karol Pawłowski (perkusista) ma całą walizkę.

Kobiety – “Pif Paf”

Po nagraniu sesji mieliśmy jeszcze okazję porozmawiać chwilę, czego owocem jest wideowywiad. Tym, którzy pragną więcej muzyki Kobiet proponuję nabycie DVD z koncertu 3city Big Band (to ten z gdańskiego Żaka), który pojawi się 8 marca w sklepach. Miejmy nadzieję, że zespół nie pozwoli nam zbyt długo czekać na swój nowy materiał, bo jak widać na załączonym obrazku są w świetnej formie. To był wyjątkowy i bardzo miły dzień Wszystkich Świętych.